Inauguracyjne posiedzenie Rady Uczelni nowej kadencji

15-01-2021
W spotkaniu, które odbyło się 15 stycznia br., uczestniczyli członkowie Rady Politechniki Białostockiej na kadencję 2021-2024 oraz JM Rektor, Prorektorzy i Kanclerz PB.

Członkowie Rady poznali obiekty położone na terenie kampusu Politechniki: zwiedzili aule i laboratoria Wydziału Mechanicznego, Elektrycznego, Centrum Historii, INNO-EKO-TECH oraz Centrum Nowoczesnego Kształcenia.

Rada Politechniki Białostockiej to organ wprowadzony do struktury zarządzania uczelnią przez ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie projektu strategii i statutu uczelni, monitorowanie gospodarki finansowej i zarządzania uczelnią, wyrażanie zgody na rozporządzanie mieniem PB o wartości rynkowej przekraczającej 2 mln zł.

Nowych członków Rady Uczelni na kadencję od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2024 roku Senat PB powołał w dniu 19 listopada 2020 r. :

W skład Rady Politechniki Białostockiej weszli:

członkowie spoza wspólnoty Uczelni (alfabetycznie):

• dr inż. Krzysztof Falkowski, członek zarządu P.P.U. MARK-BUD Sp. z o.o.,
  • mgr Leszek Marek Gołąbiecki, prezes zarządu UNIBEP S.A.,
  • dr inż. Mariusz Andrzej Luto, dyrektor operacyjny i członek zarządu w spółkach Elektromontaż Wschód Sp. z o.o., Elserwis Sp. z o.o., Enspro Sp. z o.o.,
  • mgr Sebastian Rynkiewicz, prezes zarządu Klastra Obróbki Metali;

przedstawiciele wspólnoty Uczelni:

• dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB, dziekan Wydziału Informatyki PB,
  • prof. dr hab. inż. Mirosław Żukowski, kierownik Katedry Ciepłownictwa, Ogrzewnictwa i Wentylacji na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku PB,
  • Kamil Kulesza, przewodniczący Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej.

Nowo powołanej Radzie Politechniki Białostockiej życzymy sukcesów w realizacji zadań.