Fabryka Dobrego Inżyniera III

11-11-2020
Od 12 do 27 listopada 2020 r. potrwa nabór do Fabryki Dobrego Inżyniera III, w ramach projektu ZIREG – Zintegrowany Program Politechniki Białostockiej, finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Do udziału w projekcie zapraszamy studentów 4 ostatnich semestrów I i II stopnia studiów stacjonarnych wszystkich kierunków i wydziałów realizujących kształcenie na PB.

W ramach Fabryki Dobrego Inżyniera III przewidziano:

• kursy językowe z egzaminem Technical B2 (30h),
  • certyfikowane kursy,
  • grupy kreatywne – rozwiązywanie „case study” dla przedsiębiorców,
  • warsztaty kształtujące kompetencje miękkie,
  • wizyty studyjne.

Udział w projekcie jest w 100% bezpłatny, finansowany ze środków UE.

W szkoleniach i kursach w ramach Fabryki Dobrego Inżyniera III udział weźmie 108 studentów PB. Zajęcia rozpoczną się najwcześniej od semestru letniego 2020/2021. W celu skorzystania ze wsparcia, przed rozpoczęciem każdego z nich, należy posiadać status studenta. Z tego powodu studenci z 7 semestru proszeni są o rejestrację tylko w przypadku kontynuacji studiów na II stopniu.

Osoby zakwalifikowane zobligowane będą do uczestnictwa w badaniu Bilansu Kompetencji, który wskaże ostateczną ścieżkę udzielanego wsparcia oraz Bilansu Kompetencji na zakończenie, wskazującego czy udzielone wsparcie podniosło wiedzę i umiejętności uczestników.

Podczas prowadzonej rekrutacji punkty będą przyznawane na podstawie wzoru: średnia ocen z toku studiów + pkt dodatkowe * 0,2

Punkty dodatkowe można uzyskać za:

1. osiągnięcia w konkursach naukowych (+ 1 pkt za potwierdzone osiągnięcie),
  2. działalność w samorządzie studenckim (+ 1 pkt),
  3. wolontariat (+ 1 pkt),
  4. udział w projektach studenckich (+ 1 pkt za projekt),
  5. brak uczestnictwa w projektach: PB2020, PB2.0 oraz 2WORK (+  1 pkt).

O przyjęciu, w przypadku takiej samej liczby punktów, decyduje kolejność zgłoszeń.

Harmonogram i Regulamin projektu znajdują się na stronie: pb.edu.pl/zireg
Informacje udzielane są także przez pracowników Biura ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych: 797 994 888 (w dni robocze w godzinach 8-15) oraz zireg@pb.edu.pl