Politechnika Białostocka gospodarzem AMP w biegach przełajowych

26-10-2020
Grupa zawodniczek uchwycona w biegu na tle barierek wyznaczających trasę
Po raz drugi z rzędu Akademicki Związek Sportowy Politechniki Białostockiej oraz Klub Środowiskowy AZS Województwa Podlaskiego zorganizowali Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Rywalizacja najlepszych studentów-sportowców odbyła się 24 października 2020 r. na trasach biegowych w okolicach Supraśla.

Zawodnicy rywalizowali w czterech biegach. Panie ścigały się na dystansach 3 km i 6 km, natomiast panowie na 4,5 i 9 km. Wśród startujących byli ubiegłoroczni mistrzowie – Eliza Megger z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Robert Głowala z Politechniki Łódzkiej. W tym roku również oboje wrócili do domów z medalami – Megger wygrała bieg na trzy kilometry, a Głowala był drugi na dystansie dziewięciu kilometrów. Wyprzedził go Patryk Stypułkowski (WSKFiT Pruszków). Pozostałe złote medale wywalczyli Magdalena Trzeciak (UWM Olsztyn) na 6 km i Szymon Żywko (UMCS Lublin) na 4,5 km. Ten ostatni do samej mety ścigał się z Mateuszem Kondejem (AWF Warszawa), którego wyprzedził na ostatnich metrach.

Politechnikę Białostocką reprezentowali: Aleksandra Korzun, studentka matematyki stosowanej i Przemysław Klejno, student informatyki.

Aleksandra Korzun rywalizowała na dystansie 3 km. Zajęła 39. miejsce w klasyfikacji generalnej i 11. Wśród zawodniczek uczelni technicznych. Przemysław Klejno ścigał się na dystansie 4,5 km, zajmując 76. miejsce w klasyfikacji generalnej i 23. w klasyfikacji uczelni technicznych.

Trenerami sekcji AZS PB w biegach przełajowych są Andrzej Kukliński i Paweł Kukliński.

Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS, a impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu. Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli marszałek województwa podlaskiego, rektor Politechniki Białostockiej oraz burmistrz gminy Supraśl.

Zgodnie z wprowadzonym od 19 października 2020 r. rozporządzeniem dot. restrykcji związanych z epidemią koronawirusa i objęciem miasta i powiatu Białystok strefa czerwoną, Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych w Supraślu odbyły się bez udziału publiczności.

Wyniki Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych:

Kobiety:

Klasyfikacja generalna: