Pracownicy WM redaktorami czasopisma Materials

12-08-2020
na szarym tle brązowy napis materials oraz kwadratowa miniatura graficzna

Pracownicy Wydziału Mechanicznego: prof. dr hab. Oleksandr Jewtuszenko oraz prof. dr hab. inż. Michał Kuciej zostali powołani na redaktorów wydania specjalnego Use of Modern Materials in Technological Processes Accompanied by Frictional Heating renomowanego czasopisma Materials.

Materials jest recenzowanym, ogólnodostępnym czasopismem poświęconym materiałoznawstwu i inżynierii, publikowanym w trybie online. Zostało założone w 2008 roku i jest wydawane przez MDPI. Wskaźnik Impact Factor wynosi 3.057.

Prof. dr hab. Oleksnadr Jewtuszenko oraz prof. dr hab. inż. Michał Kuciej są pracownikami Katedry Mechaniki i Informatyki Stosowanej Instytutu Inżynierii Mechanicznej Wydziału Mechanicznego. Obszar zainteresowań naukowych prof. Oleksandra Jewtuszenko obejmuje zagadnienia kontaktowe termosprężystości z uwzględnieniem wytwarzania ciepła i zużycia, niestacjonarne nieliniowe zagadnienia przewodnictwa cieplnego w układach hamulcowych oraz termiczna stabilność przy tarciu i ścieraniu. Natomiast do zainteresowań naukowych prof. Kucieja należą termomechanika, a w szczególności modelowanie analityczne oraz numeryczne rozkładów temperatury i naprężeń termicznych w elementach układów hamulcowych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w pracy naukowej!