Wysokie wyniki matur w LO PB

11-08-2020

Stuprocentowa zdawalność i wyniki nawet o kilkadziesiąt procent wyższe niż średnia kraju i województwa. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej poznali wyniki matur.

Najlepiej wypadły wyniki z egzaminu z języka angielskiego oraz matematyki. W przypadku angielskiego średnia uczniów LO PB na poziomie podstawowym wyniosła prawie 94%, natomiast z matematyki – 85%.

To bardzo dobry wynik, szczególnie na tle województwa i kraju, bo nasza średnia jest dużo wyższa. Jeśli chodzi o matematykę, to nasze matury wypadły aż o 33% lepiej niż średnia województwa podlaskiego mówi Józef Klim, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Co więcej, połowa naszych uczniów uzyskała z języka angielskiego na poziomie podstawowym wynik 98% lub wyższy. Z matematyki tak wysoki wynik osiągnął co piąty nasz maturzysta – dodaje.

Cieszą także wyniki uzyskane przez naszych licealistów z egzaminów na poziomie rozszerzonym. Wszystkie zdawane przedmioty: j. polski, j. angielski, matematyka, informatyka, chemia czy fizyka wypadły przynajmniej o kilkanaście procent lepiej niż średnie wyniki krajowe i regionalne podawane przez Komisje Egzaminacyjne. Uczniowie przystąpili też na tegorocznej maturze do egzaminów z historii, języka hiszpańskiego czy języka włoskiego.

Wyróżniają się wyniki naszych maturzystów z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Osiągnęliśmy ponad 77% podkreśla Józef Klim, dyrektor LO PB.

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminu dojrzałości niemal miesiąc później niż w zeszłym roku – ze względu na pandemię matura odbyła się w czerwcu, w reżimie sanitarnym. Od połowy marca uczniowie przygotowywali się do matury w trybie zdalnym.

Wysokie wyniki matur świadczą nie tylko o poziomie naszych absolwentów, ale także o tym, że w czasie pandemii nauczyciele stanęli na wysokości zadania – mówi Józef Klim, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Podeszli do zadania profesjonalnie, nauczanie było systematyczne i dzięki temu skuteczne – dodaje.