30 maturzystów z szansą na stypendium mieszkaniowe

11-08-2020
na seledynowym tle biały rysunek schematyczny akademików PB oraz napisy Darmowe Akademiki za dobre wyniki

Tegoroczni maturzyści od 11 sierpnia mogą sprawdzać wyniki egzaminów, które zdawali w czerwcu. Ci z nich, którzy chcą zostać studentami Politechniki Białostockiej, mają szansę na uzyskanie specjalnego stypendium mieszkaniowego. W programie „Akademiki za dobre wyniki” można ubiegać się o darmowe, na okres dziewięciu miesięcy, zakwaterowanie w domu studenta.

Warunkiem jest:

Jest o co zawalczyć! Akademiki Politechniki Białostockiej położone są niemal w centrum Białegostoku, 500 metrów od Parku Zwierzynieckiego. Znajdują się na terenie kampusu PB przy ul. Zwierzynieckiej. To miejsce doskonale skomunikowane z Wydziałem Architektury na ul. Oskara Sosnowskiego oraz Wydziałem Inżynierii Zarządzania w Kleosinie.

Pokoje studenckie wyposażone są w standardowe meble: 2-3 łóżka, biurka, krzesła, regały, szafki. Łazienka z prysznicem jest wspólna dla 4 pokoi. Posiłki można przygotować w ogólnodostępnych, nowocześnie urządzonych kuchniach. Do dyspozycji jest pralnia, suszarnia czy pomieszczenia do przechowywania rowerów. Mieszkańcy akademików mają dostęp do Wi-Fi oraz bezpłatnego parkingu.

Miesięczny koszt zakwaterowania w 2-osobowym pokoju wyposażonym w lodówkę, w ubiegłym roku akademickim wynosił od 325 do 425 zł. Z takiej opłaty na okres 9 miesięcy będzie zwolnionych 30 maturzystów, którzy spełniają warunki programu i zawnioskują o stypendium.

Lista laureatów stypendium mieszkaniowego zostanie ogłoszona nie później niż 18 września 2020 roku.