Projekt „Warsztat Lidera” – nabór

03-08-2020
logo projektu Warszat Lidera

Fundacja Łódź Akademicka w partnerstwie z Parlamentem Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Spółdzielnią̨ Socjalną „FADO” zaprasza studentów z niepełnosprawnością do udziału w projekcie „Warsztat Lidera”. Rekrutacja trwa do 15 sierpnia 2020 r. (przewiduje się przedłużenie terminu do 31 sierpnia). Uczestniczyć w projekcie mogą osoby między 19 – 29 r.ż., w tym studenci, oraz osoby niepełnosprawne, których potrzeby zostaną uwzględnione przy realizacji szkoleń (m.in. istnieje możliwość tłumaczenia szkoleń na język migowy).

„Warsztat Lidera” to projekt podnoszący kompetencje uczestników z zakresu zarządzania zespołem i projektem. 100 godzin szkoleniowych jest podzielone na 5 zjazdów tematycznych – 4 dotyczą kompetencji liderskich, 1 dotyczy zarządzania projektami. Każdy zjazd to 5 spotkań po 4 h szkoleniowe. Całość szkoleń odbywa się online – zatem chętni mogą uczestniczyć w szkoleniach z dowolnego miejsca w Polsce.

Po szkoleniach grupy szkoleniowe (po ok 12 osób) są dzielone na 2 grupy projektowe (po ok 6 osób). Przez 3-4 miesiące realizują wspólnie miniprojekt. Ma on na celu zrozumieć w pełni materiał szkoleniowy poprzez praktykę, oraz zrobić coś wspólnie dla innych.
Projekt rozpoczyna się i kończy testem psychologicznym określającym poziom kompetencji uczestników.
Osoby, które ukończą projekt otrzymają certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności.

Projekt kładzie nacisk na identyfikację i uaktywnienie w uczestnikach projektu umiejętności wykorzystywania ich potencjału co będzie miało odzwierciedlenie zarówno na etapie wchodzenia ich na rynek pracy jak i na rożnych etapach kariery zawodowej.

Więcej warsztatlidera.pl