Przedstawiciele Politechniki Białostockiej docenieni w etapie regionalnym konkursu IDOL

09-07-2020
IDOL Fundacji Szansa dla Niewidomych

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Białostockiej, a także pracująca w nim Elena Świątkowska to zwycięzcy etapu regionalnego konkursu IDOL. Teraz mają szansę zdobyć tytuł IDOLA Fundacji Szansa dla Niewidomych.

Celem konkursu jest wyróżnienie osób, firm i instytucji, które najbardziej zasłużyły się w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych i słabowidzących, jak też w wyrównywaniu życiowych szans, a także promocja zaangażowania społecznego, pozytywnych przykładów działania oraz postaw, które sprzyjają emancypacji całego środowiska.

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Białostockiej, dzięki głosowaniu internautów, zostało wyróżnione w kategorii EDUKACJA. Utworzony w 2020 roku punkt odpowiedzialny za obsługę niepełnosprawnych studentów i doktorantów. BON jest w szczególności odpowiedzialny za umożliwienie studentom i doktorantom pełnego udziału w procesie kształcenia m.in. poprzez wyjście naprzeciw indywidualnym potrzebom osób z niepełnosprawnościami takich jak dostosowywanie materiałów dydaktycznych, wypożyczanie sprzętu i zwiększanie dostępności w ramach funkcjonowania Uczelni.

Elena Świątkowska została doceniona w kategorii IDOL ŚRODOWISKA. Obecnie działa na rzecz społeczności osób niepełnosprawnych, pracując w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Białostockiej. Jest koordynatorką wielu projektów regionalnych realizowanych ze środków samorządowych i PFRON. Posiada doświadczenie w dostosowywaniu przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością z naciskiem na osoby niewidome i niedowidzące. Jest także wiceprzewodniczącą w Komisji Dostosowania Przestrzeni Miejskiej do Potrzeb Osób z Niepełnosprawnością przy Prezydencie Miasta Białegostoku.

Zwycięzcy etapu regionalnego otrzymają dyplomy graficzne, które zostaną wręczone podczas wojewódzkich konferencji REHA we wrześniu i październiku. Konkurs jest realizowany w  dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym. Osoby wytypowane w etapie regionalnym wezmą udział w głosowaniu ogólnopolskim, walcząc o tytuł IDOLA Fundacji Szansa dla Niewidomych.

Informacje o kolejnym etapie głosowania będą podawane na stronie internetowej Fundacji oraz na jej profilu na Facebooku.