Zagłosuj na uczelniane Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych

18-05-2020
Zdjęcie statuetki IDOL

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Białostockiej otrzymało nominację w konkursie IDOL organizowanym przez Fundację Szansa dla Niewidomych. Ma szansę na otrzymanie nagrody w kategorii Edukacja, w której wyróżniane są instytucje kształcące uczniów/studentów niewidomych lub słabowidzących, dostosowane do ich potrzeb oraz dysponujące odpowiednim oprzyrządowaniem niwelującym niepełnosprawność wzroku.

Na stronie konkursowej idol.szansadlaniewidomych.org trwa obecnie głosowanie, które ma wyłonić regionalnego lidera w każdej z kategorii. Jego wynik będzie ważnym czynnikiem w wyłonieniu kandydatów do udziału w plebiscycie ogólnopolskim.

Celem organizatorów – Fundacji Szansa dla Niewidomych –jest wyróżnienie osób, firm i instytucji, które zasłużyły się w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych i słabowidzących oraz promocja zaangażowania społecznego, pozytywnych przykładów działania i postaw, które sprzyjają emancypacji osób niepełnosprawnych wzrokowo.

Zachęcamy do udziału w plebiscycie i oddania swojego głosu na Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Białostockiej. W kategorii Edukacja Biuro rywalizuje z takimi podlaskimi instytucjami jak: Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia, Muzeum Historyczne w Białymstoku, Muzeum Ikon w Supraślu, Muzeum Przyrodniczo-Leśne im. S. Miklaszewskiego Białowieskiego Parku Narodowego, czy Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy.

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych PB zostało utworzone w 2020 roku. Wcześniej w strukturach uczelnianych wspieraniem niepełnosprawnych studentów i doktorantów zajmowali się pełnomocnicy. BON jest odpowiedzialny za umożliwienie studentom i doktorantom pełnego udziału w procesie kształcenia m.in. poprzez wyjście naprzeciw ich indywidualnym potrzebom np. dostosowywanie materiałów dydaktycznych, wypożyczanie sprzętu i zwiększanie dostępności w ramach funkcjonowania uczelni.

Głosowanie na kandydatów w województwa podlaskiego potrwa do 7 czerwca 2020 r.

Głosować można na trzy sposoby:

1. oddając głos na stronie internetowej idol.szansadlaniewidomych.org wybierając najpierw odpowiednie województwo i kategorię
  2. poprzez wysyłanie głosów drogą mailową na adres idol [at] szansadlaniewidomych.org
  3. poprzez wysyłanie głosów pocztą na adres: Fundacja Szansa Dla Niewidomych, ul. Chlubna 88, 03-051 Warszawa.
Zachęcamy do głosowania!

Więcej informacji można znaleźć na stronie Konkurs IDOL 2020:
Lista wszystkich kandydatów
Lista kandydatów - woj. podlaskie