Telefoniczne konsultacje psychologiczne

20-04-2020

Pandemia koronawirusa, związane z nią restrykcje i ograniczenia, zmiana dotychczasowego trybu życia, izolacja, nowe obowiązki – to wszystko może negatywnie wpływać na nasze zdrowie psychiczne. Aby wesprzeć swoich studentów i pracowników w tym trudnym okresie, Politechnika Białostocka zorganizowała bezpłatne konsultacje z psychologiem.

na niebieskim tle symbole graficzne rozmowy oraz napis konsultacje psychologiczneJak radzić sobie z samotnością i obciążeniem w trakcie izolacji domowej i kwarantanny? Ważne jest, by właściwie zorganizować sobie czas. Podzielić go na ten związany z nauką/pracą oraz przyjemnościami. Z jednej strony studenci mogą opracowywać materiały otrzymane od wykładowców, z drugiej – nadrabiać lektury, na które zazwyczaj nie było czasu. Można też podszkolić swoje umiejętności menedżerskie, związane z zarządzaniem lub też zgłębić temat rozwoju własnej firmy. To także doskonała okazja do podnoszenia swoich kompetencji w zakresie znajomości języków obcych. Wolny czas można wykorzystać na przyjemności: nadrobienie lektur, obejrzenie filmów czy seriali. Możemy obcować ze sztuką online – coraz więcej instytucji oferuje relacje ze spektakli, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych.

Nowe technologie pozwalają mimo odległości utrzymać kontakt z rodziną i przyjaciółmi – warto z tego korzystać. Rozmowa z bliskim człowiekiem ma ogromne znaczenie terapeutyczne.
Nie bez znaczenia jest też dobór treści, które do nas docierają. Warto ograniczyć śledzenie frustrujących, negatywnych komunikatów, które budzą napięcie. Lepiej wyznaczyć sobie jedno wiarygodne źródło informacji, by być na bieżąco, a pozostały czas przeznaczyć na pracę, rozwój i relaks.

Telefoniczne dyżury psychologa

W czasie epidemii koronawirusa Politechnika Białostocka kontynuuje bezpłatne porady psychologiczne dla studentów i pracowników oraz uczniów i pracowników Liceum Ogólnokształcącego PB. Mogą z nich skorzystać wszystkie osoby, które nie radzą sobie z tą trudną sytuacją.

Dwa razy w tygodniu (środy i piątki, w godzinach od 15.30 do 17.30) pod numerem telefonu 794 335 732 dyżurować będzie mgr Aleksander Waś – specjalista psychologii klinicznej, od lat związany z Psychologicznym Punktem Konsultacyjnym Politechniki Białostockiej. Uwaga! obsługiwane będą wyłącznie połączenia w godzinach dyżuru, bez SMS. Porady są anonimowe. Punkt nie prowadzi rejestracji.

Telefoniczne konsultacje psychologiczne będą prowadzone w okresie zawieszenie zajęć dydaktycznych. Stała siedziba Psychologicznego Punktu Konsultacyjnego PB jest w tym czasie nieczynna (do czasu wznowienia zajęć).

Dodatkowo Podlaski Urząd Wojewódzki przygotował listę miejsc w regionie, gdzie można uzyskać telefoniczne wsparcie psychologiczne w czasie pandemii koronawirusa.

Wykaz jest dostępny w serwisie Rzeczypospolitej Polskiej.

Inne formy pomocy psychologicznej

Osoby, które potrzebują natychmiastowego wsparcia psychologicznego, mogą też skorzystać z poniższych adresów:
800 70 2222 – Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego
● Ważne telefony antydepresyjne – forumprzeciwdepresji.pl