Umowa z Zespołem Szkół Mechanicznych

20-12-2019
na białym tle umoeszczono po lewej logo białostockiego Mechaniaka, po prawej Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej

17 grudnia 2019 r. Politechnika Białostocka i Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku podpisały umowę o współpracy.

Obie strony zadeklarowały wymianę wiedzy i doświadczeń, jak również podejmowanie działań edukacyjnych, które przyczynią się do popularyzacji nauki, rozwoju obu instytucji oraz wzmocnienia współpracy środowiska akademickiego uczelni z radą pedagogiczną i uczniami szkoły.

Umowę podpisali Prorektor ds. Studenckich – prof. dr hab. Jarosław Perszko oraz Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa mgr Małgorzata Kleszczewska. Koordynatorem w zakresie współpracy między instytucjami został Pełnomocnik Dziekana Wydziału Mechanicznego ds. Rozwoju i Współpracy dr inż. Jarosław Szusta.

W ramach rozpoczętej współpracy wykład dla uczniów ZSM nt. „Współczesne materiały inżynierskie” wygłosił prof. dr hab inż. Krzysztof Jan Kurzydłowski.