Święto Politechniki Białostockiej

08-11-2019
zielony baner z napisem Święto Politechniki Białostockiej

Święto Politechniki Białostockiej coraz bliżej! 27 listopada (w środę) oddamy hołd wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozwoju naszej uczelni oraz upamiętnimy powstanie w grudniu 1949 roku Prywatnej Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej NOT w Białymstoku, z której wywodzi się Politechnika Białostocka. Z okazji jubileuszowego roku 70-lecia działalności Politechniki Białostockiej, tegoroczna uroczystość będzie miała wyjątkowo podniosły charakter.

O godzinie 10.00 w Auli Dużej podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Białostockiej zostaną wręczone odznaczenia państwowe i medale KEN, gratulacje z okazji nadania tytułów i stopni naukowych, podziękowania okolicznościowe oraz dla emerytowanych pracowników. Nagrody odbiorą laureaci konkursów na najlepszego studenta i doktoranta PB, konkursu imienia prof. Mikołaja Busłowicza oraz statuetek Złotego Absolwenta. Oprawę muzyczną uroczystości zapewni Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej.

Święto Politechniki Białostockiej – uroczyste posiedzenie Senatu PB
27 listopada 2019 r. (środa), 10.00
Aula Duża PB, Wydział Elektryczny, ul. Wiejska 45 D
WSTĘP WOLNY

Natomiast o godzinie 19.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej odbędzie się widowisko artystyczne „Lista przebojów Politechniki Białostockiej”. W muzycznej oprawie hitów zaaranżowanych przez Maxa Fedorova na zespół instrumentalny oraz Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej na scenie zaprezentują się studenci i pracownicy PB, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego PB, Radio Akadera oraz goście z Chin. Bohaterowie widowiska wystąpią w kostiumach zaprojektowanych przez Elwirę Horosz, w choreografii opracowanej przez Karolinę Garbacik. Gościnnie wystąpi Damian Aleksander, całość poprowadzi Marek Sierocki.

Święto Politechniki Białostockiej – widowisko artystyczne „Lista przebojów Politechniki Białostockiej”
27 listopada 2019 r. (środa), 19.00
Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku im. Stanisława Moniuszki ul. Odeska 1
WSTĘP BEZPŁATNY. Obowiązuje rezerwacja miejsc. System rezerwacyjny zostanie uruchomiony 15 listopada o godz. 10.00 na stronie rezerwacja.pb.edu.pl