Indywidualny Turniej Brydża Sportowego o Puchar JM Rektora PB

21-10-2019
Indywidualny Turniej Brydża Sportowego o Puchar JM Rektora PB fot. Tomasz Trochimczuk

Ponad 50 zawodników wzięło udział w Indywidualnym Turnieju Brydża Sportowego o Puchar JM Rektora Politechniki Białostockiej, który 20 października odbył się na Wydziale Inżynierii Zarządzania PB.

Zawodników przywitała dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB. Następnie głos zabrali rektor prof. dr hab. inż. Lech Dzienis oraz przedstawiciele współorganizatorów spotkania: Prezes Podlaskiego Związku Brydża Sportowego Adam Szempliński oraz Przewodniczący Stowarzyszenia „Atu” Kleosin Antoni Błażewicz. Sędzia turnieju, Sławomir Latała, przypomniał podstawowe zasady obowiązujące na turnieju indywidualnym.

Każdy z graczy miał do rozegrania 2 gry z losowym partnerem, po zakończeniu których następowała zmiana partnera. Zasady wymiany partnerów zostały autorsko ustalone przez sędziego tak, aby nie doszło do sytuacji, w której dwa razy ze sobą grały te same osoby. Ostatecznie każdy z zawodników rozegrał gry z 13 partnerami. O ostatecznej klasyfikacji zawodników decydowała liczba punktów zdobytych zgodnie z zasadami Międzynarodowego Prawa Brydżowego.

Po zakończeniu rozgrywek odbyło się uroczyste wręczenie nagród:

• Nagrody główne:
    • I miejsce Puchar JM Rektora Politechniki Białostockiej – Tomasz Bliński (wynik: 69,75)
    • II miejsce Puchar JM Rektora Politechniki Białostockiej – Wojciech Jabłoński (wynik: 63,78)
    • III miejsce Puchar JM Rektora Politechniki Białostockiej – Wiesław Korpula (wynik: 62,34).
  • Nagrody Stowarzyszenia „Atu” Kleosin:
    • Dla Najlepszego Juniora – Natalia Szoka (wynik: 54,65)
    • Dla Najlepszej Uczestniczki – Anna Tompolska (wynik: 56,57)
    • Dla Najlepszego reprezentanta PB – Lech Dzienis (wynik: 52,88)
    • Dla Najlepszego Reprezentanta Stowarzyszenia „Atu: – Jerzy Firs (wynik: 58,33).

Podziękowania oraz medale pamiątkowe otrzymali także sędzia turnieju Sławomir Latała, rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis, prorektor ds. Rozwoju Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Joanna Ejdys, prof. PB oraz dziekan WIZ dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB, a także Przewodniczący Stowarzyszenia „Atu” Kleosin Antoni Błażewicz.

Indywidualny Turniej Brydża Sportowego o Puchar JM Rektora Politechniki Białostockiej został zorganizowany w ramach współpracy Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej ze Stowarzyszeniem „Atu” Kleosin. W ramach tego współdziałania na terenie wydziału odbywają się cotygodniowe spotkania, w których wziąć udział mogą wszyscy sympatycy gry w brydża. Spotkania te mają charakter turniejów o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.

Wyniki turnieju:

QR kod RODO