Konferencja Programistok na Politechnice Białostockiej

24-09-2019
logo konferencji Programistok

Co łączy historyczną wielokulturowość Białegostoku z programowaniem? Jak wygląda wschodnia fantazja w „sztywnym” świecie programistów? Czy da się namówić kogoś do włożenia swetra, który skrytykowałaby każda modowa blogerka? – odpowiedzi na te pytania obiecują organizatorzy Programistoku, konferencji IT organizowanej na terenie Politechniki Białostockiej w dniach 27-28 października.

Konferencja Programistok jest wspólną inicjatywą białostockiego środowiska IT. W piątek rozpoczęła się piąta edycja wydarzenia, które koordynuje Fundacja Instytut Rozwoju Technologii w Białymstoku. Warto dodać, że w plebiscycie przeprowadzonym przez portal crossweb.pl Programistok otrzymał tytuł Najlepszego Wydarzenia 2018.

Wydział Informatyki i Politechnika Białostocka już od 5 lat wspierają organizację Programistoku. Wśród organizatorów konferencji są studenci (studia magisterskie i doktorancie) oraz absolwenci Wydziału Informatyki. Wielu z nich uczestniczy także w lokalnych spotkaniach społeczności programistycznych w charakterze organizatorów lub/i prelegentow.

W tym roku Politechnika Białostocka wspiera Programistok poprzez udostępnienie pomieszczeń na warsztaty (sale Wydziału Informatyki PB) oraz Auli Dużej na prezentacje (Wydział Elektryczny PB).

Harmonogram Programistoku 2019:

piątek, 27 września

09:00 – 13:00 warsztaty – Paulina Szklarska – „Jak stworzyć aplikację wartą miliony? Od zera do Fluttera”

09:00 – 15:00 warsztaty – Michał Jankowski – „Sztuczna inteligencja w Twojej aplikacji – czyli jak w prosty sposób dodać funkcjonalności AI do Twojej aplikacji”

09:00 – 16:00 warsztaty – Radosław Maziarka – „Jak błędy poznawcze niszczą twoją pracę – warsztat”

10:00 – 16:00 warsztaty – Mariusz Gil „EventStorming workshop”

sobota, 28 września

09:30 – 09:40 Rozpoczęcie konferencji

09:40 – 10:25 Konrad Kokosa – „A miało być tak… bez wycieków!”

10:45 – 11:30 Alicja Kubera – „Kod w kosmosie!”

11:45 – 12:30 Sebastian Korczyk – „Testy wydajnościowe – to proste (*)”

13:45 – 14:45 Lighting Talks

14:50 – 15:35 Michał Ambroziewicz – „Kubernetes na fizycznych maszynach po 1,5 roku na produkcji”

15:50 – 16:35 Jakub Turek – „Przegląd i porównanie technologii programowania aplikacji mobilnych”