Politechnika Białostocka wspiera Up To Date Festival

30-08-2019
grafika_Politechnika zasila up to date

Trwają przygotowania do dziesiątej, jubileuszowej edycji Up To Date Festival – muzycznego święta w stolicy Podlasia. Cztery dni, sześć scen, blisko 60 artystów, a do tego spektakl, konferencja i akcje społeczne – to wszystko tworzy ekipa lokalnych aktywistów i wolontariuszy.

Politechnika Białostocka od lat jest partnerem tego muzycznego przedsięwzięcia. W tym roku wesprze organizatorów przede wszystkim technicznie. Po raz kolejny Up To Date-owe koncerty będą zasilane za pomocą uczelnianych przewodów siłowych i rozdzielni prądu.

Up To Date Festival rozpocznie się 5 września Koncertem Otwarcia. W Sali Koncertowej Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej wystąpią Robert Henke oraz Anthony Linell & Ali Demirel.

6 i 7 września (piątek i sobota) odbędą się dwa Centralne Salony Ambientu (Opera i Filharmonia Podlaska oraz Aula Magna Pałacu Branickich) oraz koncerty na trzech scenach ulokowanych na terenie krytych parkingów Stadionu Miejskiego: „Beats. Stage by Burn Energy Drink”, „Pozdro Techno” i „Czwarta Scena Czwórki”. Wystąpią m.in. Kevin Richard Martin pres. Sirens live, Akira Rabelais live, DBridge, Sleeparchive live, Piernikowski, SOKÓŁ, Helena Hauff, PRO8L3M, IC3PEAK, Dopplereffekt live.

Festiwal zakończy się w niedzielę. W Auli Magna Pałacu Branickich wystąpią Alessandro Cortini live i Richard Devine live.

Po oficjalnym zakończeniu UTDF organizatorzy zaproszą jeszcze do Klubu Rozrywki Krąg na festiwalowe after-party.

Osoby powyżej 50. roku życia będą mogły wziąć udział w festiwalu za darmo. Wystarczy okazać dowód osobisty.

Podobnie, jak w zeszłym roku, będzie można skorzystać z pocztówkowego kramiku UTDF i wysłać darmową „Pocztówkę do Babci”. Na uczestników festiwalu będą czekały kartki pocztowe, znaczki i skrzynka na listy.

Imprezom muzycznym towarzyszyć będzie wiele innych wydarzeń:

• Wysokie canvasy – konferencja łącząca design i muzykę odbędzie się 7 września w godz. 13:00 – 18:30 na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Przejdź do wydarzenia na FB
  • Spektakl „Jawić się” – 6 września o 16:30 i 8 września o 19:30 w Uniwersyteckim Centrum Kultury Przejdź do wydarzenia na FB
  • Scena Arsenał X Up To Date Festival 2019performans odbędzie się w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, Filia w Białymstoku, w 7 i 8.09, godz. 16.00, 17.00. Liczba miejsc ograniczona
  • Żywa Biblioteka – 6 września o 19:00 na Stadionie Miejskim staną naprzeciwko siebie wypożyczany i pożyczający, aby poprzez rozmowę poznać się, zredukować dystans i uprzedzenia. Przejdź do wydarzenia na FB

Up to Date to najbardziej rozpoznawalny białostocki festiwal muzyczny. Skupia się na muzyce elektronicznej i hip-hopowej. Organizacja tegorocznej edycji jest dofinansowana ze środków budżetu Miasta Białegostoku. Współorganizatorem festiwalu jest Województwo Podlaskie. Politechnika Białostocka jest w gronie partnerów 10. edycji Up To Date Festival.

Szczegóły można znaleźć na stronie festiwalu: www.uptodate.pl

Link do wydarzenia na FB