34 startupy rozpoczęły inkubację w ramach „Hub of Talents 2”

07-08-2019
Platformy Startowe Hub of Talents 2_logo

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny realizuje program, który pozwoli najbardziej rokującym spółkom rozwinąć swoją działalność i przekształcić ją w dochodowy biznes. Partnerem projektu jest Politechnika Białostocka. Właśnie zakończył się nabór uczestników pierwszego cyklu inkubacji w ramach Hub of Talents 2. Zgłoszenia do kolejnych można składać już dziś!

„Platformy startowe dla nowych pomysłów w Polsce Wschodniej – Hub of Talents 2” to program wspierający osoby, których pomysł na innowacyjny biznes ma szansę na osiągnięcie sukcesu na rynku. Dołączyć do niego mogą pomysłodawcy, którzy założą działalność gospodarczą w jednym z województw Polski Wschodniej: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim. Po pozytywnym zakończeniu procesu inkubacyjnego i uzyskaniu rekomendacji, możesz starać się o 1 milion złotych dofinansowania na rozwój Twojego biznesu w ramach konkursu Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej.

W ramach Hub of Talents 2 prowadzony jest ciągły nabór do 8 cykli inkubacji – pierwszy etap został właśnie zakończony.

W pierwszej rundzie do procesu inkubacji przystąpiły 34 spółki (wyłonione spośród 64 zgłoszeń). 23 firmy reprezentują branże IT/ICT, 6 działa w sektorze metalowo-maszynowym, 5 –w zupełnie innych obszarach. Ich wachlarz pomysłów na biznes jest szeroki. Pojawiły się koncepcje platformy zwiększającej zadowolenie pracowników, aplikacja mobilna skierowana do gości restauracji, projekt nowoczesnej tkaniny, czy też innowacyjna koncepcja budowy domów. Wśród spółek, które podpisały umowę tzw. inkubacyjną jest projekt Mindhand rozwijany przez studentów i absolwentów Politechniki Białostockiej (przeczytaj o sukcesie projektu na Międzynarodowych Targach „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2018” w Norymberdze).

Jak wygląda inkubacja?

Startupy są inkubowane zgodnie z indywidualnie zaplanowaną ścieżką rozwoju, opracowaną przez dedykowanego menadżera inkubacji. Uczestnicy programu mogą korzystać z szeregu usług podstawowych (usługi prawne, księgowe, wsparcie marketingowe) oraz specjalistycznych, takich jak ochrona własności, wsparcie w rozwoju produktu, udział w specjalistycznych szkoleniach.

Co można zyskać w programie?

Po pozytywnym zakończeniu procesu inkubacyjnego i uzyskaniu rekomendacji, firmy mogą starać się aż o milion złotych dofinansowania na rozwój biznesu w ramach konkursu Rozwój startup-ów w Polsce Wschodniej.

Nabór do II tury inkubacji już trwa!

Aby stać się częścią programu wystarczy wypełnić wniosek aplikacyjny. Jeżeli zostanie on złożony do końca listopada br., to proces inkubacji może rozpocząć się nawet za 4 miesiące.

Jeżeli potrzebujesz jednak więcej czasu na opracowanie pomysłu, nic straconego. Platforma prowadzi ciągły nabór do aż 8 cyklów inkubacji, a wnioski przyjmowane są do końca 2022 roku.

Odwiedź stronę bpnt.bialystok.pl/PL/bpn-t/Projekty/hub-of-talents jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Platformie startowej Hub of Talents 2, lub skontaktuj się mailowo: bpnt@bpnt.bialystok.pl bądź telefonicznie: 85 722 20 51. Najnowsze informacje o projekcie zawiera też fanpage „Hub of Talents 2” na Facebooku.

Partnerzy projektu

Podczas inkubacji uczestnicy uzyskają wsparcie merytoryczne od partnerów projektu do których należą: Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o., Politechnika Białostocka, Polsko Amerykańska Rada Współpracy Stowarzyszenie Na Rzecz Współpracy Polska USA w Zakresie Rozwoju Wymiany Gospodarczej Współpracy Naukowej i Rozwoju Technologii, Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju, Effective Sp. z o.o, Infini Seed Sp. z o.o., Kancelaria Radców Prawnych Iwaniuk, Rola-Pawłow sp. p,  Gogler Brzeziński, Suszko Sp.j., Petrosoft.pl Technologie Informatyczne sp. z o.o.

zestaw logówek projektu Hub of Talents 2