Konferencja pn. „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy”

25-07-2019

Uniwersytet Medyczny w Łodzi wraz z Fundacją Łódź Akademicka organizuje już po raz szósty konferencję „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy”, która odbędzie się 6 listopada 2019 r.

W tegorocznej edycji zostanie podjęty temat sportu, który jest niezbędnym elementem wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Sport w życiu osób niepełnosprawnych spełnia niezwykle istotną rolę. Poza aspektem zdrowotnym równie ważne okazuje się poczucie przynależności do grupy, wyjście z domu i otwarcie się na nowe możliwości. Często okazuje się, że z czasem sport staje się nowym pomysłem na życie oraz na aktywność zawodową.

Celem konferencji jest również umożliwienie osobom niepełnosprawnym bezpośredniego spotkania z pracodawcami oraz dostępu do udziału w działaniach, które zwiększą ich szansę na znalezienie właściwej dla siebie pracy, praktyki czy stażu. Ponadto organizatorzy chcą promować najbardziej rozwojowe i przedsiębiorcze firmy, tworzące nowe miejsca pracy na terenie kraju, ale również te, których produkty dotyczą szeroko rozumianej niepełnosprawności, rehabilitacji oraz opieki zdrowotnej skierowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Konferencja będzie okazją do tego, aby w szerokim gronie specjalistów rozmawiać o problemach osób z niepełnosprawnościami, a szczególnie o szeroko rozumianym rynku pracy.  Konferencja to również okazja do spotkania i wysłuchania wykładów osób, które swoją niepełnosprawność przekuły w sukces i pokazały, że ich determinacja i siła charakteru mogą pokonać wszystkie przeciwności losu.

Konferencja „Niepełnosprawni na rynku pracy” to szereg wykładów, debat oraz prelekcji, ale to również Akademickie Targi Pracy Osób Niepełnosprawnych.

Do udziału organizatorzy zapraszają osoby z niepełnosprawnościami, pełnomocników uczelni wyższych ds. osób niepełnosprawnych, pracodawców, studentów oraz szerokie grono zainteresowane tematyką osób niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacje nt. konferencji są dostępne na stronie internetowej.