Trwa rekrutacja na studia

26-06-2019
grupa studentów w Bibliotece PB

Sprawdzone kierunki i atrakcyjne nowości – trwa rekrutacja na studia stacjonarne pierwszego i drugiego stopnia na Politechnice Białostockiej. Kandydaci mogą wybierać spośród aż 31 kierunków.

Rejestracja odbywa się poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów. Uczelnia przygotowała ponad 2000 miejsc na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i ponad 100 na studiach stacjonarnych drugiego stopnia.

Pełna lista kierunków jest dostępna na stronie: pb.edu.pl/kandydaci/rekrutacja-studia-1-i-2-stopnia/kierunki-studiow

Na kandydatów na studia czekają nowości

Gospodarowanie zasobami i odpadami – studia stacjonarne inżynierskie. Absolwenci tego kierunku znajdą pracę w przedsiębiorstwach gospodarki komunalnej, w firmach wykorzystujących odnawialne zasoby naturalne, w instytucjach i zakładach zajmujących się instalowaniem i eksploatacją urządzeń OZE czy projektujących systemy gospodarowania zasobami i odpadami.

Grafika – studia pierwszego stopnia. Można tu zdobyć wiedzę z zakresu historii sztuki i tworzenia prac artystycznych oraz poznać różnorodne techniki grafiki, rysunku i malarstwa oraz sztuki tworzenia autorskich ilustracji, projektów wydawniczych, kreatywnych identyfikacji wizualnych i artystycznych animacji.

Inżynieria meblarstwa – nowy 3,5-letni kierunek. Absolwenci zdobędą umiejętności związane z praktycznym przygotowaniem i utrzymaniem systemów produkcji mebli. W programie studiów są: techniki i technologie meblarskie, właściwości materiałów, podstawy projektowania konstrukcji mebli z wykorzystaniem wspomagania komputerowego, wzornictwo, procesy logistyczne i zarządzanie produkcją z uwzględnieniem jej oddziaływania na środowisko. Dzięki ścisłej współpracy z producentami mebli, w czasie studiów i podczas długoterminowych praktyk w przedsiębiorstwach, studenci będą mogli poznać specyfikę branży meblarskiej.

Od nowego roku akademickiego w Białymstoku będzie można studiować na kierunku leśnictwo, także na studiach drugiego stopnia – magisterskich. Do tej pory kształcenie leśników odbywało się w Zamiejscowym Wydziale Leśnym w Hajnówce. Przeniesienie zajęć na kierunku leśnictwo na kampus główny Politechniki Białostockiej to atrakcyjna propozycja dla młodzieży z całego regionu. W porównaniu do Hajnówki, Białystok oferuje studentom korzystniejsze warunki zamieszkania i bogatą bazę kulturalno-rekreacyjną.

Zapraszamy też do rekrutowania się na pozostałe kierunki. Ich oferta jest bardzo bogata, to m.in. budownictwo, inżynieria rolno-spożywcza, inżynieria środowiska, ekoenergetyka, elektrotechnika, matematyka stosowana, logistyka, zarządzanie, inżynieria materiałowa i wytwarzania oraz mechatronika.

Rejestracja w systemie IRK oraz wnoszenie opłat rekrutacyjnych są dla większości kierunków możliwe do 5 lipca. W przypadku kandydatów ubiegających się o przyjęcie na kierunki: architektura, architektura wnętrz, grafika – rejestracja kończy się wcześniej – 1 lipca. Na Wydziale Architektury na początku lipca (8-11.07) odbędą się egzaminy wstępne z rysunku.

Listy osób zakwalifikowanych na studia poznamy 12 lipca. Do 17 lipca kandydaci będą mieli czas na składanie kompletu dokumentów do wydziałowych komisji rekrutacyjnych w celu potwierdzenia chęci studiowania.

Ostateczne listy kandydatów poznamy 29 lipca.

Szczegółowy harmonogram rekrutacji dostępny jest na stronach:

pb.edu.pl/kandydaci/rekrutacja-studia-1-i-2-stopnia/rekrutacja-na-studia-1-stopnia/harmonogram-rekrutacji

pb.edu.pl/kandydaci/rekrutacja-studia-1-i-2-stopnia/rekrutacja-na-studia-2-stopnia/harmonogram-rekrutacji

System IRK: irk.pb.edu.pl

Politechnika Białostocka czeka na decyzje MNiSW w sprawie uruchomienia kolejnego kierunku – wzornictwo w technologiach druku i nowych mediach. Rekrutacja na ten kierunek rozpocznie się po uzyskaniu zgody Ministerstwa.

Przypominamy o akcji „Akademiki za dobre wyniki!”. Już po raz trzeci najlepsi maturzyści mają szansę mieszkać za darmo przez rok akademicki w Domach Studenta Politechniki Białostockiej. Szczegóły można znaleźć tu: pb.edu.pl/kandydaci/rekrutacja-studia-1-i-2-stopnia/rekrutacja-na-studia-1-stopnia/akademiki-za-dobre-wyniki/.