Licealiści Politechniki Białostockiej rozpoczęli wakacje

21-06-2019

Zakończenie roku jest zawsze miłym akcentem. Macie już za sobą wszystkie troski i trudy szkolne. Teraz przychodzi czas na przyjemny odpoczynek i nabieranie sił na nowy rok – mówił Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2018-2019. W środę, 19 czerwca, zasłużone wakacje rozpoczęli uczniowie klas I-II Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej.

Uczniowie LO PB rzetelnie przepracowali rok szkolny 2018/2019. Oprócz wysokich ocen (w klasach I-II średnią minimum 4,75 i wyższą osiągnęło 28 uczniów) zdobywali nagrody w turniejach robotycznych, brali udział w eliminacjach do olimpiad przedmiotowych, konkursach językowych czy konkursach o indeks zorganizowanych przez wydziały Politechniki Białostockiej: „Matematyka stosowana” oraz „El-Robo-Mech”. Otrzymali też granty w programie stypendialnym „Odkrywcy Diamentów”, który wspiera uczniowskie zespoły konstruktorskie.

Rektor Politechniki Białostockiej podziękował najbardziej zaangażowanym uczniom. Cieszy mnie, że już na etapie liceum zasilacie ogromną rzeszę naszych studentów, którzy aktywnie działają naukowo, innowacyjnie i zdobywając nagrody w licznych współzawodnictwach promują naszą uczelnię – mówił prof. Lech Dzienis.

Rektor podziękował również kadrze pedagogicznej Liceum Ogólnokształcącego PB za codzienny trud włożony w nauczanie, wychowanie uczniów oraz współpracę ze środowiskiem akademickim. Liceum Ogólnokształcące stało się nieodłączną jednostką Politechniki Białostockiej – podkreślał Rektor.

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej Józef Klim przypomniał, że w maju tego roku uczniowie klas trzecich LO PB po raz pierwszy przystąpili do matury. Wyniki egzaminów będą znane dopiero 4 lipca. Dla nas wszystkich było to wielkie wyzwanie, także organizacyjne. Mam nadzieję, że wyniki matury usatysfakcjonują nas wszystkich – mówił dyrektor.

Dzięki wsparciu i finansowaniu Politechniki Białostockiej 1 września otworzymy nowe, wyremontowane pomieszczenia Liceum. Nasza szkoła zajmie część B budynku przy ul. Wiejskiej 45 A – zapowiedział Dyrektor. Nowy rok szkolny powita w nich m.in. blisko 100 pierwszoklasistów z tzw. podwójnego rocznika – dwie klasy złożone z absolwentów gimnazjum oraz dwie klasy dla absolwentów szkół podstawowych. Z satysfakcją zauważamy, że zainteresowanie naszą szkołą wzrasta. Na ponad 100 wolnych miejsc w tegorocznej rekrutacji mamy już ponad 300 chętnych. To pokazuje też jaką drogę przeszliśmy przez trzy lata funkcjonowania Licem, są one sumą zasług uczniów, nauczycieli, środowiska akademickiego Politechniki, Rektora – mówił Józef Klim. Uczniom i nauczycielom podziękował za cały udany rok szkolny i życzył udanego, bezpiecznego wypoczynku.

Agata Kamińska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, przypomniała w swoim wystąpieniu, że na wakacyjny wypoczynek można udać się na Adapciak – obóz integracyjny dla uczniów LO PB, który organizowany jest w Ośrodku Wypoczynkowym Politechniki Białostockiej „Dwór Mejera” nad jeziorem Hołny.

Więcej na: www.liceum.pb.edu.pl

QR kod RODO
Więcej: pb.edu.pl/rodo


Na skróty
× W ramach naszego serwisu www stosujemy pliki cookies zapisywane na urządzeniu użytkownika w celu dostosowania zachowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkownika oraz w celach statystycznych.
Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.
Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.