10. International Symposium on Mechanics of Materials and Structures

10-06-2019
10. Międzynarodowe Sympozjum Mechaniki Materiałów i Konstrukcji

Blisko 80 specjalistów z Polski i zagranicy wzięło udział w 10. International Symposium on Mechanics of Materials and Structures. Konferencja, współorganizowana przez Katedrę Mechaniki i Informatyki Stosowanej Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, odbyła się w Augustowie w dniach 2-6 czerwca.

Na tegoroczne sympozjum nadesłano około 80 prac dotyczących metod analitycznych, numerycznych i doświadczalnych, wykorzystywanych w ramach ogólnie pojętej mechaniki materiałów. Prace te stanowią swoisty przegląd tematyki badawczej oraz osiągnięć naukowych większości ośrodków akademickich w Polsce, a także ośrodków zagranicznych. Referaty prezentowane były w ramach siedmiu sesji plenarnych oraz dwóch sesji plakatowych. Na szczególną uwagę zasługują referaty zaproszone: Zbigniew L. Kowalewski – Instytut Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk, Damage analysis of materials using hybrid methodology oraz Krzysztof J. Kurzydłowski – Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej, Multi length scale approach to the modern aluminium alloys used in automotive industry.

Konferencję od 2001 roku organizują Oddział w Białymstoku Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej, Sekcja Mechaniki Materiałów Komitetu Mechaniki Polskiej Akademii Nauk oraz Katedra Mechaniki i Informatyki Stosowanej Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Odbywające się co dwa lata sympozja sprzyjają wymianie doświadczeń, doskonaleniu metod i technik badawczych oraz przyczyniają się do rozwoju wiedzy w zakresie szeroko rozumianej mechaniki materiałów.

Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Komitetu Mechaniki Polskiej Akademii Nauk.

QR kod RODO
Więcej: pb.edu.pl/rodo