BialJam – Białostocki Konkurs Tworzenia Gier Komputerowych

07-06-2019
BialJam

Już po raz piąty Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne organizują BialJam (7-9 czerwca). To niezwykłe wydarzenie – trwający 48 godzin konkurs tworzenia gier komputerowych. Do tej pory zgłosiło się około 60 osób – pasjonatów gier komputerowych.

W tym toku rejestracja możliwa jest także na miejscu – a konkurs odbywa się w hali Wydziału Architektury PB (ul. Sosnowskiego 11).

Skąd pochodzą uczestnicy konkursu? Nela Brzozowska, koordynująca BialJam tłumaczy: Są to osoby z całej Polski, z Wrocławia, Krakowa, Warszawy, chyba nawet z Gdańska i oczywiście z Białegostoku. Najmłodsi są jeszcze niepełnoletni, mają około 16 lat, a najstarsi uczestnicy są około trzydziestki – dodaje koordynatorka.

Część konkursowa rozpoczęła się w piątek (7 czerwca) o 12:30. Prezentacja i testowanie gier nastąpi w niedzielę popołudniu (o 13:00). Motyw przewodni  gier określa jury konkursu.  W ubiegłym roku uczestnicy usłyszeli przed przystąpieniem do pracy: Temat przewodni: JANUSZE. Hasło dodatkowe: PORTAL. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna drużyna „FLEX” (Wiktor Truskolawski, Maciej Kozłowski) z grą „Niedziela Handlowa”.

W tym roku wylosowane hasło brzmi: CZAS BOHATERA.

Uczestnicy mogą pracować w zespołach maksymalnie pięcioosobowych. Nie ma konieczności rejestracji z dobraną drużyną. Pojedyncze osoby mogą połączyć się w drużynę w dniu rozpoczęcia konkursu.

Każdy uczestnik powinien przybyć na BialJam z własnym sprzętem potrzebnym  do udziału w konkursie. Organizatorzy zapewniają dostęp do internetu oraz możliwość noclegu na terenie konkursu (śpiwór we własnym zakresie). Organizatorzy przypominają także o zabraniu „dobrego humoru”.

A dlaczego warto spróbować swoich sił w konkursie tworzenia gier komputerowych? Udział w  konkursie pokazuje, że w krótkim czasie można stworzyć wspaniałą rzecz, którą możemy nie tylko się pochwalić, ale rozwijać dalej – tłumaczy Nela Brzozowska. Co dzieje się z grami później? Można je wrzucić open source, dzięki czemu zainteresowani mają dostęp do kodu. W przyszłości grę można rozwijać, by w  efekcie stworzyć komercyjny produkt. Wszystko zależy od chęci i możliwości uczestników.

BialJam Białostocki Konkurs Tworzenia Gier Komputerowych
7 – 9 czerwca 2019 r.
Wydział Architektury Politechniki Białostockiej (ul. Oskara Sosnowskiego 11, Białystok).

Więcej informacji:

Organizację BialJam wsparł Prezydent Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta.

QR kod RODO
Więcej: pb.edu.pl/rodo