Studiuj leśnictwo w Białymstoku

30-05-2019
reklama graficzna studiuj leśnictwo w Białymstoku

Od października 2019 r. młodzi leśnicy będą mogli kształcić się w centrum Białegostoku. Zapisy na studia inżynierskie i magisterskie ruszą już 4 czerwca.

Studia na kierunku leśnictwo dają szeroką wiedzę potrzebną do zrozumienia zjawisk przyrodniczych zachodzących w środowisku leśnym, a także umiejętności z zakresu zarządzania gospodarką leśną. Przygotowują specjalistów do pracy w jednostkach administracji Lasów Państwowych oraz w firmach związanych z leśnictwem i gałęziami pokrewnymi.

Przeniesienie zajęć na kierunku leśnictwo na kampus główny Politechniki Białostockiej to atrakcyjna propozycja dla młodzieży z całego regionu. W porównaniu do Hajnówki, Białystok oferuje studentom korzystniejsze warunki zamieszkania i bogatą bazę kulturalno-oświatową.

Od nowego roku akademickiego Zamiejscowy Wydział Leśny przestanie funkcjonować w dotychczasowej formule. Przeniesiemy się na główny kampus Politechniki Białostockiej i jako Instytut Nauk Leśnych będziemy kształcić studentów na kierunku leśnictwo – na obu stopniach równocześnie. Po raz pierwszy w historii wydziału rekrutujemy też na studia magisterskie. Uprawniania do kształcenia studentów na studiach drugiego stopnia otrzymaliśmy na początku tego roku – wyjaśnia przewodniczący Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia dr inż. Dan Wołkowycki i dodaje: Zgodnie ze standardem, który obecny jest na większości wydziałów leśnych, w Hajnówce nadal działać będzie nasz ośrodek badawczo-dydaktyczny. Będziemy tam prowadzić część zajęć terenowych i laboratoryjnych dla studentów.

Rekrutacja na studia inżynierskie i magisterskie na kierunku leśnictwo – studia I i II stopnia – odbywa się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów irk.pb.edu.pl

Więcej informacji na stronie Zamiejscowego Wydziału Leśnego PB: zwl.pb.edu.pl