Politechnika Białostocka na PFNiS w Łomży

20-05-2019
PFNiS Łomża

Czy pompy ciepła w walce z efektem cieplarnianym to hit czy kit, jaki wpływ mają lasy na zdrowie fizyczne i psychiczne ludzi, jak powstają inteligentne miasta i jak założyć stronę internetową – na te pytania postarają się odpowiedzieć wykładowcy Politechniki Białostockiej. Na spotkanie z nimi zapraszamy we wtorek, 21 maja, podczas łomżyńskiej odsłony XVII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Politechnika Białostocka zabierze do Łomży także bolida – pojazd skonstruowany przez studentów Wydziału Mechanicznego specjalnie na zawody Formuły Student. To emocjonująca rywalizacja młodych fanów motoryzacji – zespołów studenckich z całego świata, które budują własne wersje samochodów wyścigowych. O tym konkursie i startach na europejskich torach wyścigowych opowiedzą członkowie studenckiego koła CerberMotorSport oraz ich opiekun – dr inż. Andrzej Borawski.

Na stoisku Politechniki Białostockiej będzie można rozwiązać łamigłówki matematyczne i zagrać w gry zręcznościowe, obejrzeć światłowody i nałożyć okulary wirtualne oculus rift.

Wraz z Politechniką Białostocką w Łomży swoje prezentacje zapowiedzieli: Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku.

Partnerem wydarzenia jest Prezydent Łomży, który wsparł organizację Festiwalu.

XVII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki rozpoczął się 20 maja i potrwa do soboty do 25 maja. Oprócz stolicy Podlasia, festiwal zawita też do Łomży, Suwałk, Kleosina, a nawet Wilna, gdzie znajduje się jeden z wydziałów Uniwersytetu w Białymstoku. 21 maja PFNiS zaprasza publiczność do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości przy ul. Akademickiej 1. W środę, 22 maja, z uczelniami spotkać się będzie można w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód przy ul. Innowacyjnej w Suwałkach. 23 i 24 maja Festiwal wraca do Białegostoku – zapraszamy wtedy szczególnie na Politechnikę Białostocką. W sobotę, 25 maja, na zakończenie tegorocznego święta nauki sztuki, spotkajmy się na Rodzinnym Pikniku Naukowym na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej w Białymstoku.

Festiwal wsparł Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektów dotyczących upowszechniania nauki.

Więcej informacji o Festiwalu: www.podlaskifestiwal.pl

QR kod RODO