SumoMasters z PB na zawodach robotycznych

26-04-2019

Najbliższy weekend (27 i 28 kwietnia 2019 r.) to kolejne wyzwanie dla drużyny SumoMasters z Koła Naukowego Robotyków Politechniki Białostockiej. Studenci Wydziału Mechanicznego: Marcin Dziubek, Paulina Łapińska i Michał Falkowski wezmą udział w międzynarodowych zawodach robotycznych Baltic Robot Sumo w Malta na Łotwie. Reprezentacji PB w konkurencji MegaSumo wystawią 4 roboty: Javelin, Ace, Masakrator oraz Speedster.

Zwycięzca zawodów otrzyma zaproszenie na najważniejsze zawody robotyczne w kategorii MegaSumo – All Japan Robot Sumo Tournament 2019, które odbędą się w grudniu w Japonii. O takie zaproszenie studenci Politechniki Białostockiej będą walczyć także  w następny weekend – 4 maja. Tego dnia odbędą się międzynarodowe zawody robotyczne Jurabot 2019 w Krasiejowie. Zespół w składzie: Magdalena Falkowska, Paulina Łapińska, Radosław Chludziński oraz Łukasz Kotarski wystartuje w konkurencji MegaSumo, LegoSumo oraz LineFollower.

Warto dodać, że studenci Wydziału Mechanicznego PB stawali w ubiegłym roku na podium międzynarodowych zawodów robotycznych w Chinach, Stanach Zjednoczonych i Rumunii.

Wyjazdy SumoMasters na zawody robotyczne na Łotwie i do Krasiejowa wsparł Prezydent Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta.

SumoMasters na zawodach w Jurabot 2018 SumoMasters na zawodach w Chinach 2018