Noc Maturzysty na Politechnice Białostockiej

08-04-2019
Noc Maturzysty

Już za kilkanaście dni matura… Dlatego w piątek, 5 kwietnia, Politechnika Białostocka zaprosiła maturzystów do sprawdzenia swojej wiedzy z matematyki. „Noc maturzysty” na Politechnice Białostockiej odbyła się po raz piąty.

O 17:00 spotkanie z maturzystami rozpoczął Petros Psyllos, innowator, student Wydziału Informatyki PB, stypendysta programu „Odkrywcy Diamentów”. Petros mówił o rozwoju i polach wykorzystywania sztucznej inteligencji, a także o jej wpływie na nasze codzienne życie. Godzinę później wykładowca Wydziału Informatyki dr inż. Rajmund Stasiewicz podpowiadał uczniom, jak skutecznie i bez niepotrzebnego stresu podejść do rozwiązania zadań na dowodzenie. Ten typ zadań sprawia sporo kłopotów maturzystom, dlatego warto wiedzieć, jak czytać polecenia i nie wpaść w pułapkę skomplikowanych obliczeń. Następnie uczestnicy „Nocy Maturzysty” mogli napisać próbną maturę z matematyki. Po wypełnieniu formularzy najtrudniejsze, sprawiające kłopoty maturzystom zadania można było omówić z dr. Zbigniewem Zaczkiewiczem, wykładowcą Wydziale Informatyki oraz nauczycielem w Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej.

„Noc Maturzysty” na Politechnice Białostockiej już po raz piąty zorganizowało Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji. Chcemy pokazać, że matematyka nie jest trudna, a nasza uczelnia to doskonałe miejsce na to, żeby przygotować się do majowego egzaminu. Tutaj bez stresu, pod okiem wykładowców, którzy mówią innym językiem niż nauczyciele w szkole, uczniowie mogą powtórzyć swoje wiadomości z matematyki i przy okazji sprawdzić, w których tematach mają jeszcze braki. Jest jeszcze czas, żeby je uzupełnić – mówiła Marta Tomiczek z Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji. Za wszystkich maturzystów trzymamy kciuki i życzymy powodzenia na egzaminach! Mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się z Wami, jako studentami Politechniki Białostockiej – dodała Marta Tomiczek.

Z zaproszenia na powtórkę z matematyki na Politechnice Białostockiej skorzystało blisko 90 maturzystów. Wydarzeniu patronują: Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, Podlaski Kurator Oświaty i Rektor Politechniki Białostockiej.

Szczegóły na: „Noc maturzysty” na Politechnice Białostockiej

QR kod RODO