SIMP wręczyło nagrody i odznaczenia

14-03-2019

14 marca, podczas uroczystości na Politechnice Białostockiej, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział w Białymstoku wręczyło nagrody i odznaczenia przyznane za rok 2018. Gratulacje odebrali laureaci odznaczeń Zarządu SIMP oraz konkursów organizowanych na szczeblu krajowym i regionalnym.

Galę rozpoczęło wystąpienie Prezesa Zarządu białostockiego oddziału SIMP dr. inż. Jerzego Ickiewicza, który podkreślał długoletnią i udaną współpracę Stowarzyszenia z Politechniką Białostocką. Jej świadectwem jest przyznanie Rektorowi Politechniki Białostockiej odznaki Zarządu Głównego SIMP za wysoką jakość kształcenia przyszłych techników-mechaników.

To są podziękowania dla wszystkich pracowników Politechniki Białostockiej i naszych nauczycieli akademickich, którzy rzeczywiście wkładają wiele wysiłku, wiedzy i umiejętności, aby jak najlepiej przygotować naszych studentów do pracy zawodowej – podkreślał prof. Lech Dzienis.

Pozostałe odznaczenia przyznane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich wręczali prof. Jarosław Perszko, prorektor ds. Studenckich PB i prof. Sławomir Obidziński, prezes Koła SIMP przy Politechnice Białostockiej i skarbnik Zarządu Oddziału SIMP. Złote odznaki SIMP otrzymały dr hab. inż. Małgorzata Grądzka-Dahlke, prof. PB, Zofia Kurylowicz oraz Roman Sidoruk z KT SIMP Hajnówka; srebrne: dr inż. Andrzej Borawski, dr hab. inż. Jerzy Jaroszewicz, prof. PB, dr inż. Andrzej Łukaszewicz, dr inż. Wojciech Tarasiuk; brązowe: dr inż. Krzysztof Miastkowski, dr inż. Elżbieta Skorupska.

Gratulacje odebrali studenci – laureaci konkursów na najlepszą pracę dyplomową obronioną w wyższej szkole technicznej oraz absolwenci średniej szkoły technicznej – zwycięzcy w konkursie na mechanika.

W konkursie na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym obronioną na Politechnice Białostockiej nagrodę i dyplom Prezesa Oddziału SIMP wywalczyli:

• inż. Marcin Staszkiewicz / promotor dr hab. inż. Zdzisław Kondrat
  • inż. Emilia Orzechowska / promotor dr inż. Wojciech Tarasiuk
  • inż. Grzegorz Chilimoniuk / promotor dr inż. Dariusz Szpica
  • inż. Kondrat Panas / promotor dr inż. Andrzej Borawski.

Dodatkowo inż. Marcin Staszkiewicz i inż. Emilia Orzechowska za swoje prace dyplomowe otrzymali wyróżnienie przyznane przez Prezesa Zarządu Głównego SIMP.

W tym samym konkursie przyznano wyróżnienia pięciu studentom:

• Ewelina Moczulska / promotor dr inż. Jarosław Czaban,
  • Mateusz Krętowski / promotor dr inż. Dariusz Szpica,
  • Bogusław Toczko / promotor dr inż. Dariusz Szpica,
  • Łukasz Wieleszczyk / promotor dr inż. Dariusz Szpica,
  • Aneta Łukowska / promotor dr inż. Maciej Ciężkowski.

Podczas spotkania wręczono także certyfikaty ukończenia kursów przygotowujących uczniów Technikum Mechanicznego w Białymstoku do studiów technicznych. Zajęcia z zakresu grafiki inżynierskiej, elektrotechniki samochodowej i mechatroniki w ramach unijnego projektu przeprowadzili pracownicy Politechniki Białostockiej.

Koordynatorem projektu „Centrum Kompetencji BOF – kompleksowy model wsparcia i modernizacji systemu kształcenia zawodowego na terenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego” jest Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku. Dyrektor CKU Bożena Krasnodębska oraz mgr inż. Lucja Orzechowska – opiekun naukowy projektu Centrum Kompetencji, dziękowały pracownikom i kierownictwu Politechniki Białostockiej za wsparcie i zaangażowanie w realizacji projektu. Podczas uroczystości wręczyły ponad 50 certyfikatów potwierdzających udział uczniów w kursach projektowych.

Ostatnim akcentem uroczystości było wręczenie nagród i dyplomów Prezesa Zarządu Głównego SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych. Tytuł mechaników roku 2018 otrzymali absolwenci Zespołu Szkół Mechanicznych: Wojciech Wyszkowski – technik mechatronik (III miejsce), Mateusz Lengiewicz  – technik  pojazdów samochodowych (III miejsce).

QR kod RODO
Więcej: pb.edu.pl/rodo