Samolot z Politechniki na aukcji WOŚP

14-01-2019

Budowali go z sercem i z myślą, o tym, żeby pomóc najmłodszym. Studenci Politechniki Białostockiej skonstruowali Bezzałogowy Aparat Latający, który trafił na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do licytacji! Dochód ze sprzedaży BAL-a zostanie przekazany na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Link do aukcji: https://goo.gl/e62MCm

Politechnika Białostocka od kilku lat stara się przekazać na aukcje WOŚP oryginalny przedmiot. To forma wsparcia, jakiego od siedmiu już lat uczelnia udziela białostockiemu Sztabowi WOŚP. W poprzednich latach na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiały: odrestaurowana syrenka 105, motocykl typu chopper, wydrukowane w technice 3D statuetki trenera i piłkarzy Jagiellonii Białystok, designerski rower PB Techno Cruzer, a także zestaw robotów edukacyjnych Photon. W tym roku jest to prototyp bezzałogowego aparatu latającego – BAL. Specjalnie na 27. Finał WOŚP skonstruowali go członkowie Lotniczego Koła Naukowego działającego na Wydziale Mechanicznym PB.

W ramach działalności Lotniczego Koła Naukowego zazwyczaj budujemy samoloty na konkretne konkursy studenckie np. Air Cargo Challenge, w którym rywalizują bezzałogowe samoloty udźwigowe. Natomiast BAL to pierwsza tego typu konstrukcja. Jest niepowtarzalny i bardzo duży, jak na skalę samolotów zdalnie sterowanych, ma blisko 3,5 metra rozpiętości skrzydeł. Myślę, że jego nowy właściciel, już po zamontowaniu aparatury zdalnego sterowania i odbiornika, będzie miał sporo przyjemności z latania nim – mówił opiekun Lotniczego Koła Naukowego dr hab. inż. Adam Adamowicz.

Zachęcamy do licytowania samolotu z Politechniki Białostockiej, a także do dołączenia do „politechnicznej drużyny”, która wraz z rektorem prof. Lechem Dzienisem będzie kwestować 13 stycznia na Rynku Kościuszki (Więcej na: pb.edu.pl/polecamy/zagrajmy-z-wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy).

Hasło 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to: „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Wolontariusze będą zbierać środki na zakup nowoczesnego sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Informacje na temat 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na: wosp.bialystok.pl

Politechniczny Bezzałogowy Aparat Latający na aukcji Allegro-Charytatywni można licytować do 18 stycznia do godziny 20:18. Link do aukcji: https://goo.gl/e62MCm

politechniczny samolot przekazany na aukcje WOSP