Technotalent 2018 – jeszcze tydzień na zgłaszanie pomysłów

15-10-2018
Technotalent

Masz pomysł na innowacyjne rozwiązanie w usługach lub wynalazek, który warto wprowadzić na rynek? A może zależy Ci na uzyskaniu wsparcia doradczego dla projektu, który był już doceniany w innych konkursach? Wystartuj w Technotalent 2018! Nabór zgłoszeń został właśnie przedłużony i trwać będzie do 22 października włącznie.

Już po raz piąty Fundacja Technotalenty chce nagrodzić i wspierać młodych innowatorów związanych z regionem północno-wschodniej Polski. Do konkursu mogą zgłaszać się osoby w wieku od 18 do 35 lat, które zrealizowały, realizują lub mają ciekawy pomysł na projekt z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.

Żeby zgłosić się do tegorocznej edycji konkursu Technotalent należy do 22 października na stronie technotalenty.pl/konkurs2018 wypełnić formularz i udostępnić film lub prezentację swojego projektu.

Prace konkursowe oceni Kapituła Konkursu złożona z przedstawicieli firm, uczelni oraz instytucji wspierających konkurs. Kapituła wyłoni po pięciu finalistów w każdej z kategorii konkursowych oraz ostatecznych zwycięzców konkursu. Laureaci otrzymają nagrody finansowe (ich łączna wartość to 51 tys. złotych) i specjalne. Każdy uczestnik konkursu ma szansę na udział w specjalnym programie wsparcia uzdolnionych osób z regionu północno-wschodniej Polski realizowanym przez Fundację Technotalenty firmy partnerskie fundacji.

W tegorocznej edycji konkursu rywalizacja zostanie rozegrana w siedmiu kategoriach:

• Technika – pomysł lub projekt nowego wynalazku/produktu/usługi, które są nowym rozwiązaniem technicznym związanym z wykorzystaniem nowoczesnej technologii
  • Biznes – projekt lub pomysł o wysokim potencjale komercjalizacji, w którym wykorzystywana jest nowoczesna technologia
  • Wyzwanie Społeczne – idea, koncepcja pracy, rozwiązanie związane z nowoczesną technologią, które w perspektywie będzie wpływać pozytywnie na zachowania społeczne, gospodarcze, edukacyjne, proekologiczne, kulturowe i inne
  • Technotalent Politechniki Białostockiej 2018 – Projekt badawczy realizowany w środowisku uczelni. Konkurs skierowany jest do studentów, absolwentów, doktorantów Politechniki Białostockiej oraz do jej pracowników. Nagroda to 5 tys. złotych!
  • Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2018 – Projekt badawczy realizowany w środowisku uczelni. Kategoria skierowana do studentów, absolwentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu w Białymstoku
  • Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2018 – Projekt badawczy realizowany w środowisku uczelni. Kategoria skierowana do studentów, absolwentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
  • Inspiracje 2018 – Odkrywcze i inspirujące rozwiązania z pogranicza designu, architektury, sztuki i techniki.

Projekt można złożyć w kilku kategoriach jednocześnie.

Zachęcamy do udziału w konkursie studentów i doktorantów Politechniki Białostockiej. Wasze projekty były doceniane w poprzednich edycjach. Laureatami i finalistami konkursu Technotalent byli Petros Psyllos za wspomagający osoby niewidome projekt MATIA, Marek Antoniuk za VR Experience, zespół CerberMotorSport za projekt bolidu wyścigowego klasy Formula Student, twórcy robota „BOBOT-prawdziwy przyjaciel”, konstruktorzy urządzenia dedykowanego do wózków inwalidzkich „Hermes- uskrzydlać niepełnosprawnych”, pomysłodawcy systemu informatycznego „Big Data Mining for Healthcare”, twórcy aplikacji dla osób niesłyszących „Confee” oraz projektu bionicznej protezy ręki „Mindhand”, a także autorzy aplikacji i urządzenia „Anima”.

Film promocyjny Konkursu Technotalent 2018