Politechnika Białostocka na Salonach Maturzystów

13-09-2018
zdjęcie przedstawiające wejście na Salon Maturzystów Warszawa

Politechnika Białostocka promuje swoją ofertę edukacyjną na Warszawskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2018.

Salony Maturzystów organizowane są przez Fundację Perspektywy. To największa w kraju edukacyjna kampania informacyjna skierowana do uczniów klas maturalnych. Wrzesień to dla nich szczególnie ważny czas – do końca miesiąca uczniowie ostatnich klas liceów i techników złożą deklaracje maturalne. W dokumencie uczniowie wskazują jakie przedmioty i na jakim poziomie (podstawowym, rozszerzonym) będą zdawać podczas egzaminów dojrzałości. Przy okazji spotkań z maturzystami przedstawiciele Politechniki Białostockiej podkreślają, że te deklaracje, a następnie wyniki z egzaminów maturalnych, mogą zadecydować o dostaniu się na wymarzony kierunek studiów.

Politechnika Białostocka prezentuje się w Warszawie wraz z Uniwersytetem w Białymstoku oraz Uniwersytetem Medycznym. Uczelnie mają wspólne stoisko pod hasłem „Studiuj w Białymstoku”. To część kampanii współfinansowanej przez władze samorządowe Białegostoku, której celem jest promowanie naszego miasta jako ośrodka akademickiego.

Jeszcze w tym miesiącu białostockiej uczelnie będą promować swoją ofertę edukacyjną i wspólnie przekonywać, że Białystok to dobre miejsce do studiowania podczas Salonów Maturzystów: w Warszawie (12-13 września), Gdańsku (17-18 września) i Lublinie (26-27 września). Politechnika Białostocka była też obecna na Białostockim Salonie Maturzystów, który odbył się 7 września na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku.

Warszawski Salon Maturzystów
12-13 września, gmach główny Politechniki Warszawskiej