SumoMasters w Chinach

09-08-2018
drużyna SumoMasters

Drużyna SumoMasters wystartuje w zawodach RobotChallenge w Chinach. Turniej określany mianem „robotycznych mistrzostw świata” odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia.

Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej w Chinach reprezentować będą : Marcin Dziubek, Łukasz Kotarski, Paulina Łapińska, Piotr Puławski, Piotr Wasilewski oraz mentor dr inż. Rafał Grądzki.

W Pekinie do walki w zawodach Robot Challenge 2018 ruszy silna grupa siedmiu robotów przygotowanych przez drużynę SumoMasters. Konstrukcje naszych studentów rywalizować będą w trzech konkurencjach. W walkach w kategorii Nano wystąpi robot pod nazwą VIPER, w kategorii Mini – HELLFIRE 2 oraz SPARROW, natomiast w najbardziej widowiskowej konkurencji Mega Sumo wystartują: JAVELIN, MASAKRATOR, SPEEDSTER i ACE.

Zawody RobotChallenge są organizowane od 2004 roku. Wcześniej odbywały się w Wiedniu a od 2017 wydarzenie przeniesiono do Pekinu. Do udziału w tegorocznej RobotChallenge zgłosiło się prawie 2300 uczestników z 30 krajów świata, którzy wystawią około 1500 robotów.

Drużyna SumoMasters z Wydziału Mechanicznego PB to doświadczony i zaprawiony w bojach zespół, który ma na swoim koncie wiele zwycięstw w turniejach robotycznych. Już rok temu w Chinach zajął pierwsze i trzecie miejsce w kategorii Mega Sumo. Swoją przewagę nad rywalami potwierdził w grudniu 2017 r. na turnieju All Japan Robot Sumo Tournament w Tokio. Zespół z Wydziału Mechanicznego został wtedy mistrzem świata w mega sumo! W roku 2018 SumoMasters wrócili z medalami z turniejów BattleLab Robotica w Rumunii, Robogames w Stanach Zjednoczonych, Międzynarodowego Turnieju Robotic Tournament w Rybniku oraz Robotiada na Litwie.

Więcej informacji o robotach sumo z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej na stronie: www.wm.pb.edu.pl/sumomasters