Zakończyła się rejestracja na studia stacjonarne

09-07-2018
grupa studentów w Bibliotece PB

6 lipca o północy zakończyła się rejestracja kandydatów na studia rozpoczynające się od semestru zimowego roku akademickiego 2018/2019. Zapisy odbywały się drogą elektroniczną – poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów.

Kandydaci na studia pierwszego stopnia mogli wybierać spośród bogatej oferty 27 kierunków prowadzonych na 7 wydziałach Politechniki Białostockiej – od architektury, poprzez budownictwo, elektrotechnikę, informatykę, leśnictwo, mechanikę i budowę maszyn po zarządzanie. W sumie na przygotowanych przez Uczelnię 1609 miejsc zapisało się prawie 5000 osób. Najwięcej – 592 na informatykę. Ten kierunek od kilku lat cieszy się dużą popularnością. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także: logistyka (484), budownictwo (435 zapisy), automatyka i robotyka (334), zarządzanie (318) oraz mechanika i budowa maszyn (300).

W przypadku studiów stacjonarnych II stopnia, kandydaci mogli rejestrować się na zarządzanie (kierunek na Wydziale Inżynierii Zarządzania PB).

Listę kandydatów zakwalifikowanych na studia ogłosimy 12 lipca. Następnie od 13 do 17 lipca (z wyłączeniem niedzieli) będzie czas na składanie kompletu dokumentów – w ten sposób kandydaci zakwalifikowani potwierdzą chęć studiowania na wybranym kierunku w Politechnice Białostockiej. Tu podkreślamy, że komplet dokumentów należy składać do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej na tym wydziale, na którym prowadzony jest kierunek studiów wybrany przez kandydata – mówi Justyna Grodzka z Centrum Rekrutacji, Studiów Podyplomowych i Szkoleń PB.

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco informacji na stronie www.pb.edu.pl/kandydaci, ponieważ jeżeli zwolnią się miejsca na listach osób zakwalifikowanych, kolejne osoby mają szansę na przyjęcie. Uzupełnione listy ogłoszone zostaną 18 i 23 lipca – dodaje Justyna Grodzka. Ostateczną listę kandydatów przyjętych na studia stacjonarne I i II stopnia poznamy 27 lipca.

Osoby zainteresowane podjęciem studiów niestacjonarnych na Politechnice Białostockiej informujemy, że rekrutacja rozpocznie się 20 sierpnia 2018 roku.