Politechnika Białostocka podpisała umowę z Państwową Inspekcją Pracy

05-07-2018
Politechnika Białostocka podpisała umowę z Państwową Inspekcją Pracy

Promocja bezpieczeństwa pracy poprzez spotkania i konferencje – to główne założenia listu intencyjnego podpisanego pomiędzy Politechniką Białostocką a Państwową Inspekcją Pracy – Okręgowym Inspektoratem Pracy w Białymstoku. W czwartek, 5 lipca, dokument sygnowali Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis oraz Okręgowy Inspektor Pracy Marek Aleksiejuk.

Instytucje już wcześniej podejmowały wspólne działania m.in. organizując dla studentów Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, tzw. Akademię Bezpieczeństwa. Porozumienie zawarto z myślą o osobach uczących się właśnie na tym wydziale – mówił Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis

Budownictwo to kierunek i dziedzina, w której bezpieczeństwo jest podstawą funkcjonowania. Plac budowy jest terenem, na którym warunki zmieniają się dynamicznie a wypadki są bardzo prawdopodobne. Obecnie to miejsce jest znacznie bardziej bezpieczne niż w przeszłości, także dzięki temu, że już podczas studiów staramy się wdrożyć młodych inżynierów w tematykę bezpieczeństwa na budowie. Państwowa Inspekcja Pracy to najlepszy partner w osiągnięciu tego celu – mówił Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis.

Okręgowy Inspektor Pracy w Białymstoku Marek Aleksiejuk dodaje, że podpisanie listu intencyjnego z Politechniką poszerzy współpracę o organizowanie konferencji na temat bezpieczeństwa. Naszym celem jest promocja bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. We współpracy z Politechniką Białostocką ten cel możemy jeszcze lepiej zrealizować. Już teraz nasi inspektorzy spotykają się ze studentami budownictwa na wykładach w ramach Akademii Bezpieczeństwa. Wiemy, że ta inicjatywa cieszy się dużym powodzeniem i będzie skutkować tym, że inżynierowie – absolwenci Politechniki Białostockiej, będą lepiej się odnajdywać w swoich miejscach pracy i dostrzegać problemy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy – mówił Marek Aleksiejuk.