Licealiści rozpoczęli wakacje

24-06-2018
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w LO PB

W piątek 22 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej odbyła się druga w historii szkoły uroczystość zakończenia roku szkolnego. Zasłużone wakacje rozpoczęło 102 licealistów oraz ich nauczyciele.

Najpierw chcę odpocząć po pracy w tym roku szkolnym, a później pomyślę o pójściu do pracy – mówi o swoich planach na wakacje Mateusz Piróg, uczeń klasy II LO PB. W roku szkolnym 2017/2018 Mateusz, jako współtwórca Audible Dot – czytnika alfebetu Braille’a został nagrodzony w okręgowych eliminacjach konkursu „Młody Innowator”, a także zdobył grant w konkursie „Projekt z klasą”. Po wakacjach Mateusz nie chce zwalniać tempa i zdradza, że członkowie szkolnego koła robotyki, którzy pracują pod kierunkiem nauczyciela mgr. inż. Grzegorza Nowika, mają kolejne pomysły na innowacje techniczne.

Uczniowie LO PB rzetelnie przepracowali rok szkolny 2017/2018. Byli nagradzani we wspomnianym konkursie „Młody Innowator”, zdobywali granty w programie stypendialnym „Odkrywcy Diamentów”, który wspiera uczniowskie zespoły konstruktorskie, brali udział w eliminacjach do olimpiad przedmiotowych, konkursach językowych czy konkursach o indeks zorganizowanych przez wydziały Politechniki Białostockiej: „Matematyka stosowana” oraz „El-Robo-Mech”. Uczniowie startowali też w krajowych turniejach robotycznych, napisali własną książkę oraz sztukę teatralną nagrodzoną w konkursie „Patriotyzm dawniej i dziś”. Ich osiągnięcia są imponujące.

Średnia w naszym liceum wynosi 4,37, 95% uczniów ma oceny z zachowania wzorowe i bardzo dobre, 10% uczniów ma już w kieszeni indeksy na studia zdobyte w różnych konkursach, kilkadziesiąt wniosków o stypendia: od stypendium Prezesa Rady Ministrów, po stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej Józef Klim podsumowywał dorobek uczniów w liczbach. I dodawał: Wszyscy – nauczyciele i uczniowie – wspaniale przepracowali miesiące szkolne i myślę, że zasłużyli na letni wypoczynek. Dlatego gratuluję i życzę wakacji bezpiecznych „do potęgi” .

We wrześniu pierwszy rocznik uczniów LO PB rozpocznie przygotowania do matury. Czeka nas rok trzeci działalności, który pokaże prawdziwą wartość tej szkoły. Za rok o tej porze pierwsi absolwenci opuszczą Liceum Politechniki Białostockiej. Wyniki Waszych matur oraz miejsca na uczelniach, na które się dostaniecie będą wiele znaczyć – mówił podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis. My ze swojej strony, jako zarządzający szkołą , szczególnie ten rok będziemy traktować z pełnym zaangażowaniem sił i środków, aby ten końcowy rezultat był jak najlepszy – deklarował. Prof. Dzienis podkreślił także: Jesteście grupą wspaniałych młodych ludzi, którzy – bardzo się z tego cieszę – podchodzą do nauki w liceum w sposób bardzo rozsądny. Najwięcej uwagi poświęcacie, temu po coście tu przyszli, czyli nauce i wynikom z poszczególnych przedmiotów, ale – co sobie bardzo cenimy – miejsce w Liceum wykorzystujecie także do rozwoju własnych pasji: aktorskich, muzycznych, humanistycznych i technicznych.

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego LO PB świadectwa oraz wyróżnienia za osiągnięcia odbierali uczniowie klas pierwszych i drugich. Za zaangażowanie i wybitny wkład w pracę na rzecz szkoły nagrodzono też grono nauczycieli. Swoje własne, wyjątkowe wyróżnienia, za „najlepsze odegranie roli ucznia LO PB” przyznali również sami licealiści. Politechniaki 2018 zostały rozdane w 10 kategoriach m.in. uczniowi o „najsłodszym” nazwisku, uczniowi „do potęgi”, autorom najciekawszego wideobloga, „kolekcjonerowi” indeksów i dyplomów za wyniki w nauce, czy „śpiącej królewnie”.

Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej to bezpłatna szkoła niepubliczna na prawach szkoły publicznej. Funkcjonuje w strukturach uczelni. Stawia na nauczanie w rozszerzonym zakresie matematyki, fizyki, chemii i informatyki oraz języka angielskiego. Obecnie w czterech klasach LO PB (po dwie w każdym roczniku) uczy się 102 uczniów. Na nowy rok szkolny 2018/2019 przygotowywanych jest 50 kolejnych miejsc. Nabór zakończył się 22 czerwca i odbywał się poza miejskim systemem rekrutacji. Listę kandydatów przyjętych do Liceum poznamy 29 czerwca o 9:00.

Więcej na: www.liceum.pb.edu.pl

QR kod RODO