Spotkanie z Politechniką Białostocką w Ełku

15-06-2018
Wariacje z nauką uczestniczki

Studenci Politechniki Białostockiej prezentować będą swoje projekty w piątek i sobotę (15-16 czerwca) w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku.

To już szósta edycja niezwykle popularnych w Ełku i okolicach „Wariacji z nauką”. Politechnika Białostocka uczestniczy w wydarzeniu po raz trzeci. Tym razem będzie można porozmawiać z konstruktorami Bobota – robota szpitalnego, pneumobila i łazika marsjańskiego z Wydziału Mechanicznego. Będą także roboty mobilne z Wydziału Elektrycznego. Zapraszamy także na wirtualny spacer po Politechnice Białostockiej.

Podoba nam się zarówno nazwa, jak i formuła ełckich „Wariacji z nauką”. Bo kto inny, jak nie studenci i pracownicy Politechniki Białostockiej, mają „wariować” na punkcie nauki! A w Ełku tą pasją i szaleństwem mamy okazję „zarazić” kolejne osoby. Dlatego na „Wariacjach” nie może zabraknąć nikogo, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z nauką i technologią – mówi Monika Rokicka z Działu Promocji Politechniki Białostockiej. Z Parkiem Naukowo-Technologicznym w Ełku współpracujemy już od kilku lat. Organizujemy tu także cykliczne spotkania młodzieży szkolnej z wykładowcami Politechniki Białostockiej – dodaje.

Podczas dwudniowych „Wariacji z nauką” uczniowie z miejscowych szkół będą mieli okazję, obok wynalazków z Politechniki Białostockiej, oglądać samochód elektryczny Tesla, wziąć udział w pokazach Centrum Nauki Kopernik, warsztatach rakietowych Polskiego Towarzystwa Rakietowego czy przeżyć żywą lekcję chemii i fizyki.

Zapraszamy na spotkanie z Politechniką Białostocką!

VI „Wariacje z nauką” w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku ul. Podmiejska 5

15 i 16 czerwca 2018 roku w godzinach od 10:00 do 15:00