Konkurs tworzenia gier komputerowych „BialJam”

08-06-2018
Maskotka BialJam

Już po raz czwarty, niezmiennie na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej spotykają się fani gier komputerowych. Dziś rozpoczął się BialJam, czyli trwający 48 godzin konkurs tworzenia gier komputerowych.

Zanim uczestnicy przystąpią do tworzenia gier, mogą usłyszeć jak tworzyć fabułę i opowiadać w świecie wirtualnym, jak stosować uczenie maszynowe do zaprogramowania AI w grach komputerowych. Wspólnie z wykładowcami omówią ideę rozszerzonej rzeczywistości oraz technologie PTC umożliwiające tworzenie aplikacji oraz …. stworzą „wirtualnego asystenta rozbrajania bomby”. Część konkursowa rozpocznie się dzisiaj (8 czerwca) o godzinie 14:30. Prezentacja i testowanie gier – w niedzielę popołudniu. Motyw przewodni gier określa jury konkursu. Do tej pory zgłosiło się ponad 40 drużyn z całej Polski m.in. Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Gdańska i Białegostoku.

BialJam Białostocki Konkurs Tworzenia Gier Komputerowych
8 – 10 czerwca 2018 r.
Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej

8. czerwca (piątek):

11.00 – otwarcie imprezy, aula 12B
11.00 – 14.00 – rejestracja drużyn
11.15 – Zastosowanie uczenia maszynowego do tworzenia AI w grach komputerowych, Michał Jadczuk, aula 12B
12.00 – Sztuka opowiadania – tworzenie fabuły gier komputerowych, Łukasz Gadomer, aula 12B
13.30 – Rozbrajanie bomby z technologią AR, Maciej Kucharczyk i Jan Romanowski, aula 12B
14.30 – rozpoczęcie części konkursowej

9. czerwca (sobota) – tworzenie gier
10. czerwca (niedziela):

14.30 – zakończenie części konkursowej
15.15 – prezentacja i testowanie gier
16.30 – narada jury
17.00 – ogłoszenie zwycięzców, zakończenie imprezy, aula 12B

Więcej informacji: bialjam.wi.pb.edu.pl

Organizację BialJam wsparł Prezydent Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta.

QR kod RODO
Więcej: pb.edu.pl/rodo