Misja edukacyjna w Indiach

16-05-2018

Przedstawiciele 16 polskich uczelni brali udział w targach edukacyjnych w Indiach. Politechnikę Białostocką reprezentowali dr inż. Robert Grygo z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz dr inż. Romuald Ziółkowski z Wydziału Inżynierii Zarządzania. Obaj uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami uczelni wyższych, ministerstwa, firmami rekrutacyjnymi oraz indywidualnymi kandydatami na studia.

Targi odbywały się w trzech miastach: Ahmedabadzie, Vadodarze i Cochin. Jak powiedział dr inż. Romuald Ziółkowski, był to okres wytężonej pracy skoncentrowanej na wypromowaniu naszej uczelni na indyjskim rynku studiów wyższych. Dodał, że uczestnictwo w misji pozwoliło zrealizować dwa równoległe cele. Pierwszym z nich była wymiana doświadczeń między polskimi uczelniami w zakresie prowadzenia rekrutacji i współpracy z azjatyckimi firmami rekruterskimi. W trakcie kameralnych rozmów przedstawiciele uczelni dzielili się dobrymi praktykami i wspólnie szukali sposobów na usprawnienie współpracy z uczelniami azjatyckimi i selekcji kandydatów na studia. Drugi cel to nawiązanie bezpośrednich kontaktów z indyjskimi uczelniami wyższymi, poszukiwanie formuły współpracy z firmami rekruterskimi oraz bezpośrednia promocja oferty Politechniki Białostockiej.

Przedstawiciele Politechniki Białostockiej przeprowadzili w sumie przeszło 200 rozmów z osobami zainteresowanymi studiowaniem na naszej uczelni, ponad 80 osób zostawiło dane kontaktowe z prośbą o wysłanie dodatkowych informacji i pomoc w procesie rekrutacji. Jesteśmy przekonani, że wysiłek włożony w ten wyjazd umożliwi wymierne zwiększenie naszej obecności na tym trudnym rynku edukacyjnym – powiedział dr inż. Robert Grygo.

Zorganizowana przez miesięcznik Perspektywy i portal StudyInPoland.pl misja edukacyjna w Indiach trwała od 8 do 14 maja.