Delegacja z Ningbo Institute of Technology

15-05-2018

Przedstawiciele Zhejiang University Ningbo Institute of Technology odwiedzili w poniedziałek (14 maja 2018 r.) Politechnikę Białostocką. To kolejna wizyta delegacji z tej zaprzyjaźnionej z PB uczelni chińskiej.

Współpraca Politechniki Białostockiej z Zhejiang University Ningbo Institute of Technology rozwija się od ponad trzech lat. Największym jej osiągnięciem jest powołanie Międzynarodowego Chińskiego i Środkowo-Wschodnioeuropejskiego Instytutu Logistyki i Nauki o Usługach. Po stronie polskiej dyrektorem Instytutu jest prof. Joanicjusz Nazarko – profesor honorowy ZJUNIT, po stronie chińskiej – prodziekan Szkoły Zarządzania na Zhejiang University Ningbo Institute of Technology – prof. Hao Wang, Profesor Honorowy Politechniki Białostockiej. Dzięki działalności Instytutu oraz zaangażowaniu kadry naukowej Wydziału Inżynierii Zarządzania PB i ZJUNIT odbyły się już trzy kolejne edycje Letniej Szkoły Logistyki dla studentów chińskich i polskich. Uczelnie prowadzą też program podwójnego dyplomowania a także wymianę naukowców. Prof. Hao Wang gościł na WIZ PB jako profesor wizytujący w 2017 roku, prowadząc zajęcia z zakresu planowania i organizacji transportu, modelowania i optymalizacji systemów transportowych oraz doskonalenia łańcucha dostaw. W maju 2018 roku ponownie zawitał do Białegostoku, aby poprowadzić zajęcia w ramach projektu LogMan2 – logistyka i zarządzanie. Ponadto Ningbo Institute of Technology na Zhejiang University jest partnerem Politechniki Białostockiej w projekcie powołania na wybranych uczelniach polskich klas konfucjańskich.

Nasi goście są zainteresowani rozszerzeniem współpracy z Politechniką o kolejne wydziały. To dlatego ich wizytę rozpoczęliśmy od zaprezentowania laboratoriów na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób współpracować naukowo i dydaktycznie właśnie z Wydziałem Budownictwa i Inżynierii Środowiska, ale też z Wydziałem Mechanicznym i Wydziałem Informatyki – poinformowała Krystyna Murawska-Sitko z Biura Współpracy Międzynarodowej PB.

W skład delegacji chińskiej, która odwiedziła naszą uczelnię weszli: rektor Zhajiang University Ningbo Institute of Technology prof. Jin Weiliang, dr Jin Huang – dziekan School of Information Science and Engineering, dr Guangming Chen – dziekan School of Mechanical and Energy Engineering, dr Daosheng Ling – dziekan School of Architecture and Civil Engineering, dr Chaoyi Pang – dziekan School of Computer and Data Engineering oraz dr Zhengping Fang – dziekan School of Biological and Chemical Engineering.

Spotkanie zakończyło się podpisaniem umowy o programach podwójnego dyplomowania (pierwszy i drugi stopień). Jest to umowa otwarta dla wszystkich Wydziałów PB.