Wizyta uczniów z Pisza

20-04-2018
Uczniowie z Pisza na WM

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu odwiedzili Politechnikę Białostocką. W piątek, 20 kwietnia nasi goście zwiedzili laboratoria Wydziału Mechanicznego oraz wzięli udział w warsztatach na Wydziale Inżynierii Zarządzania.

Zespół Szkół Zawodowych w Piszu – jako beneficjent unijnego projektu „Nowa jakość kształcenia zawodowego szansą na lepszą pracę” – otrzymał wsparcie m.in. na zorganizowanie dla swoich uczniów wyjazdów edukacyjnych do szkół wyższych. W piątek na Politechnikę Białostocką przyjechali uczniowie, którzy w ZSZ w Piszu kształcą się na kierunkach: technik pojazdów samochodowych, technik żywienia i usług gastronomicznych, technikum hotelarskie.

Spotkanie na Politechnice Białostockiej rozpoczęło się na Wydziale Mechanicznym. Tu nasi goście obejrzeli konstrukcje wykonane przez studentów Koła Naukowego Auto-Moto-Club w Laboratorium pojazdów samochodowych oraz Pneumobil – pojazd napędzany sprężonym powietrzem. Zapoznali się także z wyposażeniem Laboratorium podstaw automatyki, Laboratorium robotów mobilnych, Laboratorium metod doświadczalnych w mechanice. Uczniowie spróbowali też samodzielnego programowania robotów w Laboratorium urządzeń robotyki.

Wydział Inżynierii Zarządzania odwiedzili uczniowie z kierunków: technik żywienia i usług gastronomicznych, technikum hotelarskie. Dr hab. Sviatlana Sialverstava zorganizowała dla nich warsztaty: Analiza ofert planowanego wyjazdu studentów; dr n. med. Jolanta Grażyna Zuzda – ćwiczenia rekreacyjne z wykorzystaniem sprzętu sportowego. Odbyło się także spotkanie ze studentami z Koła Naukowego Turysta prowadzonego przez dr Eugenię Panfiluk.