Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Liderem Jakości Kształcenia

26-03-2019
Studia z przyszloscia

Z przyjemnością informujemy, że decyzją Komisji Akredytacyjnej oceniającej aplikacje w IV edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”, certyfikat i znak jakości „Studia z Przyszłością” 2019 otrzymały kierunki studiów prowadzone na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. To: budownictwo studia I stopnia, budownictwo studia II stopnia, inżynieria środowiska studia I stopnia. Dodatkowo kierunek budownictwo studia II stopnia uzyskał Certyfikat Nadzwyczajny „Lider Jakości Kształcenia”, gdyż zgromadził najwyższą liczbę punktów rankingowych przyznanych w danej edycji.

Organizatorem Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością” jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Zgodnie z regulaminem programu certyfikaty zostały przyznane na podstawie opinii Komisji Eksperckiej, reprezentującej środowiska akademickie, gospodarcze i pozarządowe.

Program „Studia z przyszłością” dokonuje ewaluacji programów studiów pod kątem ich koncepcji kształcenia, innowacyjności stosowanych metod i technik nauczania, jakością realizowanych programów, a także zgodności z oczekiwaniami rynku pracy i otoczenia społeczno-gospodarczego. Komisja Ekspertów nagradza kierunki i specjalności właściwie dostosowane do oczekiwań interesariuszy zewnętrznych uczelni, których realizacja przyczynia się do wyposażenia absolwentów w wiedzę, umiejętności i kompetencje o wysokim poziomie użyteczności praktycznej.

Warto dodać, że w ubiegłych latach Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością” zdobywały kierunki: automatyka i robotyka – studia I stopnia prowadzone na Wydziale Mechanicznym PB, zarządzanie i inżynieria usług – studia I stopnia prowadzone na Wydziale Inżynierii Zarządzania, a także elektronika i telekomunikacja – studia I stopnia prowadzone na Wydziale Elektrycznym.

Więcej informacji o Programie można znaleźć na stronie www.studiazprzyszloscia.pl.