O nas

Informacje o Oficynie Wydawniczej w tekście łatwym do czytania – ETR (EASY TO READ)

Oficyna Wydawnicza Politechniki Białostockiej (OWPB) jest jednostką ogólnouczelnianą Politechniki Białostockiej.

Prowadzi działalność usługową na rzecz jednostek Uczelni oraz jednostek pozauczelnianych.

Przygotowane do druku publikacje ukazują się pod szyldem: Oficyna Wydawnicza Politechniki Białostockiej.

Oficyna organizuje działalność wydawniczą, opracowuje pod względem edytorskim publikacje:
  • dydaktyczne: podręczniki, skrypty itp.,
  • naukowe: artykuły zamieszczane w czasopismach naukowych, monografie (w tym rozprawy habilitacyjne), referaty zamieszczane w materiałach konferencyjnych,
  • inne (informatory, foldery itp.).
Wydawane czasopisma:
Zakres naszej działalności obejmuje:
  • druk cyfrowy: folderów, małych form graficznych min.: ulotek, wizytówek, zaproszeń, okładek do prac doktorskich, druków okolicznościowych,
  • oprawę publikacji i prac doktorskich,
  • wykonywanie renowacji materiałów bibliotecznych.