Prelegenci

Prelegenci

dr Monika Aksamit-Koperska, specjalista chemii konserwatorskiej i popularyzator nauki.  Gościnnie wykłada i współpracuje z  np. Akademią wynalazców im. Roberta Boscha, Kopalnią Soli Wieliczka, Elektrownią Wodną w Niedzicy, Kid’sLab, UniKids, Polską Akademią Dzieci, TEDxKraków. Łamie stereotyp naukowca tylko siedzącego w laboratorium. Była jednym z czworga naukowców prezentujących dokonania polskiej nauki w programie „Potyczki Naukowców” na kanale Planete + oraz gościnnie występowała w programie Sonda2 w TVP2. Zwyciężyła w pierwszej polskiej edycji FameLab w 2012 roku. Więcej: koperska.info.

Dominika Bettman – prezeska ds. finansowych, CFO, spółki Siemens Polska. Od 20 lat zarządza finansami w Siemensie. Nadzoruje wielkie projekty infrastrukturalne w energetyce i kolejnictwie. Ekonomistka, finansistka. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie.

Działa na rzecz etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu oraz różnorodności, w tym zwiększenia udziału młodych w działaniu przedsiębiorstw i w życiu publicznym oraz aktywności kobiet w gospodarce. Zainteresowania:zarządzanie firmą i finansami, odpowiedzialne przywództwo, globalne trendy, nowoczesne technologie. Reprezentuje Siemensa w Konfederacji Lewiatan. Członkini Konwentu Doradców Politechniki Warszawskiej. Wchodzi w skład jury Nagrody Naukowej Siemensa.  Wiceprezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Występuje z wykładami poświęconymi zrównoważonemu rozwojowi i etyce w biznesie. W 2014r. wyróżniona w konkursie Sukces pisany szminką w kategorii Korporacja.

 

Ewelina Moczulska, studentka automatyki i robotyki Politechniki Białostockiej, pracuje w drużynie Cerber Motorsporst – konstruktorów bolidu CMS-03, która wywalczyła drugie miejsce we włoskiej edycji zawodów Formula Student 2016. Obecnie wraz z drużyną pracuje nad bolidem CMS-04.

dr Bianka Siwińska – Jej pasją jest wspieranie kobiet w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) i umiędzynaradawianie szkolnictwa wyższego w Polsce. Stworzyła takie kampanie jak: “Dziewczyny na politechniki!”, “Dziewczyny do nauki”,  projekt “IT for SHE”, program mentoringowy “Lean in STEM” i akcelerator “Girls go start-up! Academy”.
Współpracuje z: Intel, Siemens, Cisco, Google, Boston Consulting Group, Roche, P&G w obszarze employer brandingu i wspierania kobiet w technologiach.
Koordynuje międzynarodowe działania marketingowe konsorcjum “Study in Poland”. Autorka książek o internacjonalizacji szkolnictwa wyższego :”Education goes global”, “Uniwersytet ponad granicami”, redaktor naukowa tomów “Czas Internacjonalizacji” i raportów o studentach zagranicznych w Polsce, red. naczelna “Perspektywy” oraz  Dyrektor Zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

 

Agnieszka Drowanowska i Joanna Bagińska Pracują w Zespole Szkół Społecznych nr 3 Białostockiego Towarzystwa Oświatowego nauczając chemii, biologii i informatyki. Kierując się mottem szkoły „TWÓRCZA SZKOŁA – TWÓRCZY UCZNIOWIE” zajęcia starają się prowadzić tak , aby  uczniowie w oparciu o doświadczenia, obserwacje i eksperymenty samodzielni zdobywali wiedzę. Naszym zdaniem nauczyciel to ktoś, kto wskazuje cel do którego samodzielnie i różnymi drogami mają dojść uczniowie.  (Uwaga, zmiana, wcześniej informowaliśmy o wystąpieniu p. Karoliny Żelazowskiej, która z przyczyn osobistych musiała odwołać przyjazd do Białegostoku).

Marcin Joka – absolwent Politechniki Białostockiej, współtwórca robota edukacyjnego Photon i prezes firmy Photon Enetertainment. Uważa, że jego praca jest fantastyczną przygodą, a przygody fajnie jest przeżywać z przyjaciółmi. Nie chciał być programistą, więc najpierw ukończył automatykę i robotykę na Wydziale Mechanicznym, potem życie zachęciło go do studiowania informatyki. Kręcą go rozwiązania technologiczne. Jest lokalnym patriotą i globalny biznes chce prowadzić z Białegostoku. W 2015 roku był laureatem konkursu Przystanek Młodzi, w tym samym roku zagościł na liście stu najbardziej innowacyjnych młodych osób z Europy Środkowo-Wschodniej – w kategorii Science za projekt Photon.

Accessibility
Zamknij