Program

Program

Programowanie przyszłości – na Politechnice Białostockiej Aula Wydziału Elektrycznego PB ul. Wiejska 45 D

Część 1 godz. 10:00-11:20

  1. Otwarcie konferencji – Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis
  1. 10 lat akcji Dziewczyny na politechniki! – dr Bianka Siwińska, pomysłodawczyni akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Perspektywy
  1. Akcja na Politechnikach – Link up
  1. Dziewczyna z bolidu – studentka automatyki i robotyki PB Ewelina Moczulska z Cerber Motorsport (zespołu budującego bolidy z sukcesem startujące w zawodach Formuła Student), ambasadorka akcji na Politechnice Białostockiej
  1. Programowanie zawodowe młodzi ludzie w firmach technologicznych Dominika Bettman – Prezes ds. Finansowych Siemens sp. z o.o.

 

Przerwa

Część 2 godz. 11:35-12:45

  1. Programowanie (w) przyszłości – Marcin Joka, jeden z twórców robota edukacyjnego do nauki programowania w szkołach podstawowych. Photon wygrał krajowe finały prestiżowego konkursu firmy Microsoft – Imagine Cup. Jest testowany w polskich szkołach, wkrótce pojawi się na rynku.
  1. O tym jak uczyć z pasją i… techniką, by dobrze zaprogramować przyszłość – Agnieszka Drowanowska i Joanna Bagińska.
  1. Czego się nauczymy, tego nikt nam nie wydrze – dr Monika Aksamit Koperska naukowiec z UW, pasjonatka i popularyzatorka nauki, zwyciężczyni konkursu FameLab.

 

Przerwa

Część 3 godz. 13:00-13:45

  1. Programowanie kariery – Forum Pracodawców – udział w Forum potwierdzili przedstawiciele firm: Siemens, Fabryka Mebli Forte, PLUM, Electrum, Unibep, Tranistion Technologies oraz Biura Karier Politechniki Białostockiej.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, w celach organizacyjnych prosimy o rejestrację: a.halicka@pb.edu.pl

 

Konferencja została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Accessibility
Zamknij