Konferencja Programowanie przyszłości

Konferencja Programowanie przyszłości

Konferencja Programowanie przyszłości – na Politechnice Białostockiej

Jesteś uczniem gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej? Zastanawiasz się nad swoją przyszłością? Przyjdź 30 marca na konferencję: Programowanie przyszłości – na Politechnice Białostockiej.

Znana popularyzatorka nauki dr Monika Aksamit-Koperska poradzi, jak umiejętnie łączyć bunt młodzieńczy z zaplanowaną inwestycją w siebie, prześledzi, jakie korzyści mogą płynąć z posiadania naukowego spojrzenia na świat, i poradzi jak efektywnie popularyzować to, co ma się do powiedzenia.

Już studiujesz? Chcesz się dowiedzieć, jak zaprogramować swoją przyszłość zawodową? Posłuchaj Dominiki Bettman, prezes ds. finansowych spółki Siemens. A jeśli chcesz dowiedzieć się,  jak wyglądają  ścieżki kariery w poszczególnych firmach i na co zwracają uwagę osoby zajmujące się rekrutacją do pracy – będziesz mieć taką niepowtarzalną szansę. 30 marca odbędzie się także Forum Pracodawców.  Wezmą w nim udział przedstawiciele innowacyjnych przedsiębiorstw: Siemens, Plum, Unibep, Fabryki Mebli Forte, Electrum i Transition Technologies.

Na konferencję zapraszamy także nauczycieli i doradców zawodowych. Otaczający nas świat jest fascynujący, ale jak pomóc uczniom w odkrywaniu tej oczywistości?  O tym, jak uczyć z pasją przy wykorzystaniu techniki, mówić będzie Karolina Żelazowska z grupy Superbelfrzy.

Studia na politechnice mogą być fantastyczną przygodą, a praca w konstruktora, programisty czy elektronika – fascynująca. Innowacja jest konieczna dla budowania społeczeństwa i gospodarki opartych o wiedzę i ukierunkowanych na globalną konkurencyjność. Udział kobiet w tym procesie jest jednym z kluczowych warunków jego powodzenia – przekonuje Fundacja Perspektywy, od 10 lat koordynująca akcję Dziewczyny na politechniki! Pilotaż tego wydarzenia odbył się na Politechnice Białostockiej i Politechnice Łódzkiej. O tym, jak po 10 latach wyglądają polskie uczelnie techniczne, mówić będzie pomysłodawczyni akcji dr Bianka Siwińska.

Programowanie przyszłości – na Politechnice Białostockiej start: godz. 10:00
Aula Wydziału Elektrycznego PB ul. Wiejska 45 D

Udział w konferencji jest bezpłatny, w celach organizacyjnych prosimy o rejestrację: a.halicka@pb.edu.pl

Zapraszamy!

Konferencja Programowanie przyszłości – na Politechnice Białostockiej została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Accessibility
Zamknij