12 stycznia 2018, piątek, 09:00 - 14:00
Centrum Nowoczesnego Kształcenia
Zwierzyniecka 16 - Białystok
Szczegóły wydarzenia

Cztery zespoły uczniowskie wezmą udział w Wielkim Finale Konkursu Niesamowita Maszyna. Ich konstrukcje będziemy mogli obejrzeć na żywo 12 stycznia na Politechnice Białostockiej. Tego dnia poznamy też nazwiska zwycięzców. Na najlepszych czekają indeksy na Politechnikę Białostocką i nagrody – nawet 5 tysięcy złotych.

Konkurs Niesamowita Maszyna skierowany był do pomysłowych, kreatywnych maturzystów. Uczniowie budowali swoje maszyny Rube’a Goldberga, a filmy dokumentujące ich działanie publikowali na internecie. 12 grudnia br. komisja konkursowa obejrzała nadesłane prace i wyłoniła najlepsze cztery. Ich autorzy zostali zaproszeni na wielki finał konkursu na Politechnice Białostockiej.

Finał i gala konkursu “Niesamowita Maszyna” odbędzie się 12 stycznia br., w piątek, na Politechnice Białostockiej (budynek Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB ul. Zwierzyniecka 16).

W programie:

• 9:00 – przyjazd uczestników
  • 9:00 – 12:00 – Przygotowanie przez zespoły maszyn do prezentacji na wyznaczonych stanowiskach na holu CNK (do dyspozycji zespołu będą stoły)
  • 12.00 – 12.10 –  Powitanie zebranych gości przez władze Uczelni
  • 12.10 – 12.40 – Prezentacja maszyn przed Kapitułą Konkursu i gośćmi
  • 12.40 – 13.10 – Obrady Kapituły
  • 13.10 – 14.00 – Finał Konkursu –  ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięskim zespołom.

Konkurs Niesamowita Maszyna objął patronatem Rektor Politechniki Białostockiej. Partnerem Konkursu był Program Odkrywcy Diamentów. Organizatorzy składają podziękowania wiodącym firmom branżowym: Fabryki Mebli „Forte” S.A. i Malow Sp. z o.o. za wsparcie finansowe Konkursu.

WWW
Wydrukuj tą stronę