21 października 2017, sobota, 00:00 - 22 października 2017, niedziela, 00:00
Akademickie Centrum Sportu
ul. Wiejska 41 - Białystok
Szczegóły wydarzenia

VIII Międzynarodowy Turniej Judo im. Leszka Piekarskiego odbędzie się w dniach 21-22 października.

Zapraszamy do udziału w imprezie.

W ubiegłym roku w zawodach wzięło udział 410 zawodników i zawodniczek z 39 klubów, szkół sportowych i uczelni: 23 klubów polskich, 12 białoruskich, 2 rosyjskich, 1 łotewski, 1 ukraiński.

Turniej jest hołdem sportowców dla trenera Leszka Piekarskiego, który był prekursorem podlaskiego judo. W roku 1960 założył pierwszą w regionie sekcję judo (w klubie Jagiellonia Białystok). Jego wychowankiem jest srebrny medalista olimpijski z 1972 r. Antoni Zajkowski, a także obecny Prorektor ds. Nauki PB prof. Andrzej Sikorski.

Organizatorami Turnieju Judo im. Leszka Piekarskiego są: Klub Judo Politechniki Białostockiej, Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej i Politechnika Białostocka.

Wydrukuj tą stronę