Rok temu mówiliśmy o czymś, co nie istniało, a co chcielibyśmy stworzyć – mówiła o początkach Liceum Politechniki Białostockiej jego dyrektor, Katarzyna Kaczyńska. W piątek, 7 kwietnia, Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej zorganizowało dzień otwarty. W auli w budynku przy ul. Wiejskiej 45A z gimnazjalistami i ich rodzicami spotkali się uczniowie i kadra pedagogiczna tej młodej szkoły.

Uczelnia wyższa stwarza nam całą masę możliwości. Mamy już dwóch uczniów, którzy mają indeksy na Politechnikę Białostocką – dodała dyrektor Kaczyńska i podkreśliła, że szkoła stawia na wszechstronny rozwój ucznia. Stąd w Liceum, które oferuje rozszerzoną naukę matematyki, fizyki oraz informatyki bądź chemii, cały szereg kół zainteresowań, m.in. fotograficzne, teatralne, geograficzne czy robotyki. Talenty uczniowskie można było także podziwiać podczas występu szkolnego zespołu instrumentalno-wokalnego.

Swoimi doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z edukacją w LO PB dzielili się jego uczniowie. My decydujemy o tym, jak ta szkoła wygląda na tle innych – mówił Patryk Ekonomiuk. Radził także gimnazjalistom, na co zwracać uwagę, przy wyborze miejsca edukacji: Żebyście czuli, że szkoła pcha was do przodu. Zdaniem Mileny Czemierys ten okres nauki to pierwszy etap dorosłości. Dodała też, że w LO PB każdy problem rozwiązujemy wspólnie.

Dlaczego warto wybrać LO PB? Ola Dziwińska podkreślała: Ta szkoła daje zaplecze, możliwości i atmosferę. Natomiast Paweł Szymaniec zapraszał na przygotowany przez uczniów spektakl “Księżniczka Magdalena” Witkacego i podkreślał: szkoła motywuje nas do działania.

Druga część dnia otwartego – to czas na bezpośrednie rozmowy gimnazjalistów z licealistami, a także prezentacje zajęć dodatkowych. Można było wziąć udział także w lekcjach pokazowych: w laboratorium chemicznym na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska, z fizyki – w laboratorium Wydziału Mechanicznego oraz w zajęciach z programowania i grafiki komputerowej – w sali Wydziału Informatyki. W LO PB można też uczyć się języka chińskiego. Na taką lekcję pokazową zaprosiła pani Ruby Zhao Jin- Chinka, która od września uczy języka Państwa Środka w LO PB.

Nabór do Liceum Ogólnokształcącego PB rozpocznie się już w kwietniu. Powstaną dwie klasy pierwsze – każda będzie liczyć po 25 osób.

Dokładny harmonogram rekrutacji zostanie podany po ogłoszeniu terminów rekrutacji przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Wydrukuj ten Post