12 tysięcy złotych – tyle otrzyma stypendystka programu Nowe Technologie dla Dziewczyn. Aplikować o stypendium można jeszcze do 30 czerwca.

Program stypendialny pod hasłem: INTEL-PERSPEKTYWY, skierowany jest do studentek kierunków: automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika oraz informatyka. Stypendystki znajdą się pod opieką mentorów – doświadczonych pracowników firmy Intel, otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zł (brutto). Dzięki tej kwocie będą mogły pokryć część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zaprosimy również do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu – w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie – informuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Chcesz się rozwijać? Zainteresuj się programem mentoringowy dla młodych kobiet Lean in STEM. Ten program rozwojowy to niezwykła szansa dla dziewczyn, które planują karierę w globalnej korporacji, instytucji badawczej, na uczelni, chcą stworzyć własny start-up lub w inny sposób podbić świat technologii i nauki. Program przeznaczony jest dla studentek i absolwentek wydziałów technicznych i ścisłych oraz dla doktorantek z politechnik, uczelni biznesowych i medycznych.  Mentorkami są niezwykłe kobiety, prezeski globalnych firm, naukowczynie, badaczki, popularyzatorki nauki – w tym roku studentki mogą aplikować, aż do 50 mentorek.

A jeśli studiujesz informatykę lub  informatykę i ekonometrię, zainteresuj się programem IT for SHE.  Co możesz zyskać? Weźmiesz udział w największym w Europie obozie tematycznym dla dziewczyn w IT- Women in Tech Camp (bezpłatnie!). Poza tym – możesz rozwijać się pod okiem mentorów w ramach Programu Mentoringowego IT for SHE i dzielić swoją wiedzą z innymi w ramach Wakacyjnego Programu Wolontariackiego SHE for IT.

Jak aplikować do programów? Jak oceniają je studentki-uczestniczki? Co zrobić, by otrzymać stypendium? Przyjdź w środę 12 kwietnia na spotkanie z koordynatorkami programów z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Zaplanowaliśmy dwie tury prezentacji: o godz. 10:15 i o godz. 12:15. Spotkania odbędą się w auli 6B na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej (Wiejska 45 A). Czas trwania jednego spotkania – około 30 minut.

Zapraszamy!

Informacji nt. spotkania udziela p. Agnieszka Halicka z Działu Promocji Politechniki Białostockiej, adres: a.halicka@pb.edu.pl, tel. 85 746 97 24.

www.stypendiadladziewczyn.pl

Wydrukuj ten Post