5 kwietnia 2017 roku, w czasie posiedzenia Rady Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, Dziekan Wydziału Elektrycznego dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. nzw. oraz Dziekan Wydziału Mechanicznego prof. dr hab. inż. Andrzej Seweryn wręczyli nagrody laureatom konkursu El-Robo-Mech.

Uczestnicy konkursu EL-ROBO-MECH (indywidualnie lub w zespole nie większym niż trzyosobowy) przygotowali prace konkursowe nawiązujące tematyką do jednej z wybranych nauk technicznych. W tegorocznej edycji najlepiej wypadły rozwiązania techniczne opracowane przez uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu oraz Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej.

Jury konkursowe najwyżej oceniło prace „TankGim” Bartłomieja Staszyńskiego oraz „Jamnik” Marka Nowika i Bartłomieja Łotki (nagrody pieniężne oraz indeksy na dowolnie wybrany kierunek studiów na Wydziale Mechaniczny lub Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej). Komisja konkursowa doceniła także projekt „Florek” Patrycji Wasilewskiej, Emilii Kulikowskiej i Pauliny Konopko oraz ex aequo „Projekt napędu pojazdu samochodowego oparty na silnikach bezszczotkowych” Michała Furmańskiego. Piąte miejsce wywalczył robot skonstruowany przez Gabrielę Niemyjską i Karolinę Rogalewską.

Wydrukuj ten Post