Blisko 30 wystawców wzięło udział w Targach Praktyk i Staży na Politechnice Białostockiej. Wydarzenie już po raz czwarty zorganizowało Biuro Karier PB.

4 kwietnia na Wydziale Elektrycznym ze studentami spotkali się przedstawiciele firm z całej Polski. Oferowali pracę, praktyki i staże letnie. Logistyków, mechaników czy automatyków poszukuje m.in. IKEA Industry. Firma proponuje płatne staże i praktyki. Studentów różnych kierunków przyjmuje do “Szkoły Inżynierów” firma Electrum. Co istotne pracodawca gwarantuje stałą pensję. “Mierz wysoko” to z kolei program firmy Plum, skierowany głównie do studentów ostatniego roku Wydziału Elektrycznego oraz świeżych absolwentów tego wydziału. Na płatne praktyki zaprasza także Grape Up, który zapewnia dodatkowe zajęcia językowe. Przedstawiciele firmy podkreślają, że dotychczas zatrudnienie znalazły w niej wszystkie osoby, które podjęły tu praktyki. Potrzebne na rynku pracy doświadczenie można zdobyć w kolejnej firmie prezentującej się na Targach. W CTF Polska liczą się umiejętności, znajomość relacyjnych baz danych i języka zapytań SQL. Praktyki zagraniczne można natomiast znaleźć w ofercie Biura ds. Współpracy Międzynarodowej Politechniki Białostockiej. Zainteresowani mogą wyjechać na dwa lub trzy miesiące do zagranicznego przedsiębiorstwa, placówki naukowo-badawczej, organizacji non profit lub innej instytucji.

Jak podkreśliła kierująca Biurem Karier Politechniki Białostockiej Izabela Stankiewicz, Targi dają możliwość spotkania w jednym miejscu wielu pracodawców z różnych branż. To też szansa na bezpośrednią rozmowę z przedstawicielem danej firmy, poznanie szczegółów konkretnej oferty czy zaprezentowanie się. Podczas organizowanych na PB targów pracodawcy przyjmują CV, listy motywacyjne, odbywają się też wstępne rozmowy kwalifikacyjne. Jak dodaje Izabela Stankiewicz, dzięki targom wielu studentów znajduje stałą pracę.

Wydrukuj ten Post