25 drużyn zgłosiło się do Podlaskiego Turnieju w Programowaniu Zespołowym. Turniej rozpoczyna się już jutro, w sobotę (24 marca) o godz. 15:00. Po sobotniej sesji próbnej, w niedzielę (26 marca) w laboratoriach komputerowych Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej odbędą się zmagania turniejowe. W regulaminowym czasie 5 godzin uczestnicy będą mieli do rozwiązania zadania informatyczne, zawierające problemy z zakresu algorytmiki i programowania.

Zespoły złożone z 2 lub 3 osób będą rywalizować o puchar Dziekana Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej oraz nagrody rzeczowe. Zawody rozgrywane będą w dwóch kategoriach wiekowych – uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Laureaci konkursu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych uzyskują prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Informatyki, z pominięciem konkursu świadectw. Turniej stanowi znakomitą okazję do zademonstrowania i doskonalenia umiejętności w zespołowym rozwiązywaniu problemów informatycznych.

Zarejestrowało się 11 zespołów studenckich: z Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Białostockiej oraz 14 zespołów uczniowskich ze szkół białostockich (I LO, II LO, ZSE) oraz Liceum w Sokółce.

Organizatorami kolejnej edycji Podlaskiego Turnieju w Programowaniu Zespołowym są Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej oraz działające na tym wydziale studenckie koło naukowe – Studenckie Towarzystwo Open Source.

Harmonogram Turnieju:

25 marca (sobota)